Росія дотримується політики "випаленої землі" в Україні – Велика Британія в ОБСЄ
Радник делегації Великої Британії в ОБСЄ Ієн Стаббс, під час засідання Форуму з безпекового співробітництва у Відні, заявив, що Росія на території України діє в межах тактики "випаленої землі". Про це повідомляє Укрінформ.
"Коли Путін розпочав свою так звану "спеціальну військову операцію" 24 лютого 2022 року, він заявляв, що Москва не має планів захоплення української території. Міноборони Росії заявляло, що їх війська не атакують міста і що вони будуть сфокусовані повністю на військовій інфраструктурі. Вони стверджували, що цивільному населенню нічого не загрожує. Однак тисячі вбитих українських цивільних осіб, зруйновані міста і селища, а також докази неймовірних звірств проти чоловіків, жінок і дітей викривають жорстоку реальність варварського вторгнення Росії та її політики "випаленої землі" в Україні", – зазначив Стаббс.
За його словами, Росія, яка контролювала територію зруйнованої Каховської дамби, "повинна нести повну відповідальність", адже ніяких руйнувань та страждань не було б, якби Росія не розпочала загарбницьку війну проти України.
"Росія постійно демонструє повну зневагу до міжнародного гуманітарного права. Росія продовжує наносити хвиля за хвилею ракетні та дронові атаки по Києву та інших містах України, намагаючись принести терор і страждання українському народу. Росія продовжує вчиняти жахливе насильство проти народу України. Це – підлий акт помсти народу, який мав мужність і силу протистояти жорстокому і варварському загарбнику", – розповів дипломат.
Представник Британії, що Україна переможе, та запевнив у продовжені непохитної підтримки українського народу з боку Британії та інших партнерів.
"Велика Британія і наші союзники віддані у наданні Україні підтримки, яку вона потребує для захисту і витіснення Росії з суверенної території України. Це – найшвидший і єдиний шлях до справедливого і тривалого миру. Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно. Україна переможе", – додав він.
Раніше у звіті Інституту дослідження війни повідомлялося, що загалом повільніший, ніж очікувалося, темп українських контрнаступальних операцій не свідчить про ширший наступальний потенціал України. Водночас в ISW припускають, що українські сили, ймовірно, успішно створюють умови для майбутніх головних зусиль, незважаючи на початкові невдачі.