Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ, передає кореспондент Укрінформу.
"Нещодавні заяви російського президента про наміри створити "санітарну зону" в Україні вкотре свідчать про те, що Москва не змінила своїх цілей, а прагне демонтувати українську державність. Активізація Москвою давньої дезінформаційної кампанії про "брудну бомбу" - брехню, яку вже розвіяло МАГАТЕ у своїй вчорашній заяві - та про бойових комарів може свідчити про можливі нові провокації", - сказав він.
Український дипломат додав, що з огляду на такі геноцидні заяви, руйнування Каховської дамби, а також повідомлення про мінування ЗАЕС та заводу "Кримський титан" в Армянську "є суворим нагадуванням про те, що необхідно вжити всіх необхідних заходів для запобігання новим терористичним актам і припинення безкарності російського режиму".
Цимбалюк наголосив, що здійснення Росією однієї з найбільших ракетних атак на Київ 16 червня, під час візиту африканських лідерів до української столиці, "красномовно свідчить про те, що Росія прагне війни, а не миру".
Він вказав на те, що злочини, які щодня скоює Росія, "чітко показують, що альтернативи звільненню всіх українських земель від російської окупації не існує".
"Відновлення суверенітету України в Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській областях та над Кримським півостровом – це єдиний спосіб захистити людей, які там живуть. Ми будемо робити це поступово і системно, крок за кроком", - заявив очільник української місії в ОБСЄ.
Як відомо, раніше російські пропагандистські ЗМІ поширили рейкову інформацію про те, що "служба зовнішньої розвідки Росії отримала дані щодо рішення Держінспекції ядерного регулювання України відправити на перероблення партію опроміненого палива з Рівненської АЕС". Було заявлено, що "це паливо переміщене у двох контейнерах на майданчик сховища у Чорнобилі", а "МАГАТЕ при цьому поінформовано не було". Як стверджувала російська пропаганда, "все це можна пояснити намірами України продовжити роботу над брудною ядерною бомбою”.
Втім, Міжнародне агентство з ядерної енергії заявило, що було заздалегідь та належним чином поінформовано української стороною про перевезення відпрацьованого ядерного палива з Рівненської АЕС на ЧАЕС – цей процес контролювався експертами Агентства і зараз паливо знаходиться під гарантіями МАГАТЕ.