«Захоплюємося його роботою». Чеський офіс Amnesty International запустив кампанію з написання листів Владиславу Єсипенку
«Захоплюємося його роботою». Чеський офіс Amnesty International запустив кампанію з написання листів Владиславу Єсипенку

«Захоплюємося його роботою». Чеський офіс Amnesty International запустив кампанію з написання листів Владиславу Єсипенку

Amnesty International вирішила провести літню кампанію, щоб підтримати Владислава Єсипенка.

Чеський офіс правозахисної організації Amnesty International запустив кампанію з написання листів українському журналісту проєкту «Радіо Свобода» («Крим.Реалії») Владиславу Єсипенку, ув’язненому у Криму окупаційною «владою».

«Ми захоплюємося роботою журналіста "Радіо Свобода" і вважаємо її дуже важливою. Тому вирішили провести літню кампанію, щоб підтримати Владислава Єсипенка. Ми також знайшли повідомлення від його дружини, Катерини, що він відокремлений від сім’ї, тому листи дадуть йому змогу отримати якусь увагу ззовні», — каже у коментарі «Радіо Свобода» речниця Amnesty International у Чехії Люсі Грегорова.

Грегорова додала, що Amnesty International стежить за справою, і цією кампанією організація хоче досягти двох речей: «Перше: показати людям, які ув’язнили Владислава Єсипенка, що світ знає про цю людину і що з нею відбувається в ув’язненні. Інша річ – показати людині, що світ її не забув. Тобто це підтримка в’язня, а також тиск на тих, хто ув’язнив...Кожен такий жест допомагає йому психологічно пережити несправедливе ув’язнення. Починається літо, надішліть листа, дайте Владиславу та його викрадачам знати, що вам не байдужа його доля».

«Радіо Свобода» зазначає, що це перша кампанія від чеського відділення організації у справі Єсипенка.

16 лютого 2022 року окупаційна «влада» Криму засудила Владислава Єсипенка до шести років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу у розмірі 110 тис. руб. (понад 41 тис. грн).

З вимогою звільнити журналіста виступили МЗС України, низка правозахисних українських організацій, «Репортери без кордонів», Держдеп США та президент «Радіо Вільна Європа»/«Радіо Свобода» (RFE/RL) Джеймі Флай.

Окупанти затримали Єсипенка 10 березня 2021 року після того, як він узяв участь в акції до дня народження Тараса Шевченка в Сімферополі. У Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії сказали, що затримали фрилансера нібито за збирання інформації «в інтересах спецслужб України».

6 квітня Єсипенко на «суді» в Сімферополі вперше особисто розповів про жорстокі тортури у в'язниці.  

Також про тортури та знущання ФСБ Єсипенко розповів у своїх листах з неволі, які публікував «Крим.Реалії».

ФСБ звинуватила журналіста у незаконному виготовленні боєприпасів — у «вийманні зі схованки компонентів вибухового пристрою». Російські силовики інкримінували Єсипенку намір забрати з таємного сховища гранату нібито за наказом Служби зовнішньої розвідки України.

Правозахисники впевнені, що справжньою причиною переслідування Владислава Єсипенка є його журналістська діяльність як фрилансера «Крим. Реалії» — проєкту «Радіо Свобода», який висвітлює порушення прав людини російською окупаційною владою в Криму.

Фото: Кримська солідарність/«Радіо Свобода»

Читайте також
NYT: Незалежні експерти розкритикували серпневу доповідь Amnesty International про порушення ЗСУ законів війни
Катерина Єсипенко: Мій чоловік сидить у в’язниці тому і тільки тому, що він журналіст
Amnesty International вважає, що вторгнення РФ в Україну «показало подвійні стандарти західних країн»
Ініціатива «Трибунал для Путіна» розкритикувала доповідь Amnesty International щодо дій ЗСУ
Катерина Єсипенко щодо ситуації з правами людини у Криму: На півострові триває правове беззаконня
Теги за темою
російська агресія Чехія
Джерело матеріала
loader
loader