Про це повідомляється на сайті британського уряду, передає Укрінформ.
Зазначається, що повітряне патрулювання Балтійського моря наразі здійснюється Королівськими ВПС, які базуються в Естонії, а також ВПС Португалії та Румунії, що базуються в Литві.
«Останні три тижні були особливо насиченими, і в результаті ВПС (Британії - ред. ) перехопили 21 російський літак за 21 день. Серед них винищувачі (Су-27М FLANKER B (за класифікацією НАТО – ред.), Су-30СM FLANKER H), транспортні літаки (Ту-134 CRUSTY, Ан-72 COALER, Ан-12 CUB), літак радіоелектронної розвідки (Іл-20 COOT A). ) і дальні бомбардувальники (Ту-22М BACKFIRE)», - йдеться у повідомленні.
Як наголошується, британські Typhoon піднімаються в повітря для спостереження за російськими літаками, коли ті не виходять на зв'язок з авіадиспетчерськими службами, що загрожує авіаційній безпеці.
«Ці перехоплення є суворим нагадуванням про цінність колективної оборони і стримування, яке забезпечує НАТО. Королівські ВПС працювали разом з нашими союзниками протягом останніх трьох тижнів над забезпеченням захисту країн-членів і наших країн-партнерів, і вони можуть бути впевнені в нашій постійній підтримці посилення європейської безпеки разом з тими, хто поділяє наші цінності», – сказав міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.
Як йдеться у заяві, під час перебування в Естонії Королівські ВПС також взяли участь у кількох великих навчаннях, одне з яких Британія назвала найважливішими повітряними навчаннями НАТО з часів закінчення холодної війни.
Королівські ВПС продовжуватимуть виконувати місію НАТОз контролю за повітрям в Естонії до серпня, коли їх змінять літаки ВПС Іспанії.
Як повідомляв Укрінформ, країни НАТО з 12 по 23 червня проведуть найбільші у своїй історії авіаційні навчання Air Defender 2023. Багатонаціональні навчання під керівництвом Німеччини будуть зосереджені на польових тренуваннях оперативного та тактичного рівня, вони проходитимуть переважно у Німеччині з передовими оперативними пунктами в Чехії, Естонії та Латвії. Метою Air Defender 2023 буде перевірка здатності швидко розгортати та використовувати авіацію країн НАТО.