Місту Запоріжжя радять підшукати нову назву: поточна не відповідає нормам
Місту Запоріжжя радять підшукати нову назву: поточна не відповідає нормам

Місту Запоріжжя радять підшукати нову назву: поточна не відповідає нормам

Національна комісія зі стандартів державної мови рекомендує розглянути перейменування міста Запоріжжя. Члени Комісії вважають, що нинішня назва може "не відповідати стандартам".

Про це йдеться у списку рекомендацій Нацкомісії. Так, фахівці-філологи та історики закладів вищої освіти з усіх регіонів склали перелік із 1400 населених пунктів, які рекомендують перейменувати на виконання закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізації топонімії".

Серед цих назв, які "можуть не відповідати лексичним нормам української мови, зокрема стосуватися російської імперської політики", опинилося і Запоріжжя.

Комісія порекомендувала обґрунтувати доцільність збереження цієї назви міста або запропонувати новий варіант, який використовуватиметься у майбутньому.

При цьому, пояснень, чому саме назва Запоріжжя не відповідає новому законодавству, фахівці не надали.

Згідно закону, якщо за шість місяців місцева влада не доведе доцільність назви обласного центру або не запропонує свою назву, Верховна Рада має право змінити назву міста за рішенням комісії.

Варто зазначити, що до 1921 року місто Запоріжжя називалося Олександрівськ за назвою Олександрівської фортеці, закладеної у 1770 році. Однозначної думки, на честь кого було названо фортецю немає, але в деяких джерелах називаються імена державного діяча Російської імперії, генерал-фельдмаршала Олександра Голіцина, а також одного з довірених сановників Катерини II, князя Олександра Вяземського.

15 березня 1921 року Запорізький губернський виконавчий комітет видав наказ про перейменування міста Олександрівська в Запоріжжя, що означало, що воно "розташоване за порогами" Дніпра.

Як повідомляв OBOZREVATEL, електронна петиція до президента України Володимира Зеленського про перейменування Росії на Московію набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів. За законом її має розглянути глава держави та винести певне рішення.

Раніше постпред України при ООН Сергій Кислиця підтримав перейменування Росії на Московію. Дипломат виступив за ухвалення відповідного закону.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader