На Закарпатті у заповіднику зафіксували лісового кота
На Закарпатті у заповіднику зафіксували лісового кота

На Закарпатті у заповіднику зафіксували лісового кота

Дикого кота «вполювала» фотопастка на території Закарпатського біосферного заповідника. Цей вид в Україні налічує близько 300 особин, тому вважається рідкісним та підлягає охороні, повідомляється на Facebook-сторінці Карпатського біосферного заповідника.

Кіт лісовий - подібний до свійського, але відрізняється дещо більшими розмірами, міцними лапами і відносно коротким притупленим чорним хвостом. Ці тварини потаємні і лякливі, вони не наближаються до людських осель. Проте, їх чисельність з кожним роком зменшується. В Україні налічується близько 300 особин, тому вид вважається рідкісним та підлягає охороні.

Селиться дикий котик у горах, букових та мішаних лісах, плавнях і очеретяних заростях, скелястих ущелинах. Тварина виходить на полювання лише у сутінках та вночі. А в день відпочиває в затишному місці. Живиться переважно мишоподібними гризунами, комахами, рідше птахами, плазунами та полюбляє рибу.

У цього самовпевненого та гарного красеня є природні вороги. Серед них рись, вовк і шакал. Однак, лісовий хвостатий не є доступною здобиччю, оскільки він може з легкістю сховатися в кроні дерев.

Котики полюбляють жити на одинці. У них народжуються від двох до чотирьох дитинчат. Значної шкоди чистоті виду завдають бродячі коти. Через парування з дикими котами у них утворюються гібриди. Також причинами стрімкого зменшення популяції виду є полювання на них, інтенсивне вирубування лісу, особливо дібров, активна сільськогосподарська діяльність людини та густота населених пунктів.

Раніше у Синевирській Поляні на Закарпатті випустили на волю лісового кота. Його утримували у клітці місцеві діти, у яких тварину викупив власник екопарку «Долина вовків» Юрій Тюх.

Теги за темою
Тварини Закарпаття
Джерело матеріала
loader