Нині дослідники сподіваються створити земні прототипи, здатні генерувати достатньо кисню для місії на Марс.
Експериментальний прилад MOXIE, який встановлений на марсоход NASA Perseverance побив свій попередній рекорд із перетворення розрідженої атмосфери планети на джерело кисню. Про це Futurism.
Зазначається, що успіх був досягнутий на початку червня. У результаті цього експерименту було подвоєно попередній рівень виробництва кисню.
Раніше вимоги до експериментального приладу MOXIE полягали в тому, щоб виробляти шість грамів кисню на годину.
“Ми отримали чудові результати. Це була найризикованіша спроба, яку ми робили”, – заявив Майкл Ґерт, головний конструктор MOXIE й заступник директора департаменту досліджень Обсерваторії Хейстака Массачусетського технологічного інституту.
За 58 хвилин MOXIE (Mars Oxygen In-Situ Resource Utilization Experiment) досяг швидкості виробництва приблизно 12 грамів кисню на годину, що вдвічі більше, ніж очікувалося.
Зазначається, що прилад працює, закачуючи марсіанське повітря в резервуар, а потім за допомогою електрохімічного процесу відриває атом кисню від кожної молекули вуглекислого газу. Кисень, зважаючи на все, вивільняється в навколишній простір.
Однак, процес не позбавлений ризику, оскільки твердий вуглецевий побічний продукт може накопичуватися всередині пристрою.
Раніше повідомлялося, що відбулась перша в історії трансляція з орбіти Марсу, яку провело Європейське космічне агентство.