Росія перекидає на Бахмутський напрямок частини Повітряно-десантних військ. Так командування окупаційної армії реагує на контрнаступальні операції українських сил у районі Бахмута, який має для РФ не так військове, як пропагандистське значення.
Якщо перекинутих сил буде недостатньо для стримування Сил оборони України, то Росія може бути змушена забрати війська з півдня нашої країни, щоб утримати окуповані території на Донбасі. Таких висновків дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики зазначили, що російське командування реагує на українські операції навколо Бахмута, виводячи сили з інших напрямків.
Так, про перекидання одного з полків ПДВ РФ з Лиманського спрямування (на заході від Кремінної) під Бахмут 1 липня заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.
Цю заяву аналітики підтвердили за допомогою кадрів з геолокацією від 30 червня: вони доводять, що російський 137-й гвардійський повітряно-десантний полк (що входить до 106 повітряно-десантної дивізії) тепер воює південніше від Роздолівки, що за 18 км на північ від Бахмута.
Про перекидання підрозділів ПДВ на Бахмутський напрямок повідомляв також один із російських воєнкорів: за його словами, там зараз воюють частини 98-ї дивізії.
Крім того, в ISW раніше спостерігали підрозділи 237-го десантно-штурмового полку (76-а дивізія ПДВ) і 331-го десантно-штурмового полку (98-а дивізія ВПДВ) на Лиманському напрямку, хоча підтверджень їх перекидання під Бахмут аналітики поки що не знайшли.
За словами Череватого, на Лиманському напрямку полк ПДВ, перекинутий під Бахмут, замінили на невстановлені "сили територіальної оборони". Це, вважають аналітики, є частиною тенденції перекидання елітних частин на Бахмутський напрямок із заміною їх на колишніх позиціях на більш слабкі формування.
При цьому під Бахмут перекидають підрозділи з південного фронту. За озвученими заступницею міністра оборони України Ганною Маляр даними, російське командування перекинуло на Бахмутський напрямок та на Запоріжжя частину своїх найбільш боєздатних підрозділів із окупованої Херсонщини. Зроблено це було упродовж тижня після активізації українських операцій з 4 червня.
Примітно, що Бахмут для Росії має не так військове, як пропагандистське значення. І тому, припустив Череватий, РФ може піти на концентрацію елітних сил російської армії під Бахмутом, щоб утримати пропагандистську "перемогу" як окупацію цього зруйнованого міста.
Втім, вважають аналітики, для стримування українських військ під Бахмутом часткового перекидання військ з інших напрямків може виявитися недостатньо.
"Якщо російських підкріплень, вже відправлених до Бахмуту, буде недостатньо, щоб утримати російські завоювання в цьому районі, російське командування може постати перед складним вибором: ризикнути створити серйозні вразливі місця в Херсонській або Луганській областях або почати відведення військ з півдня України", – наголошено в аналітичному зведенні ISW.
Нагадаємо, раніше в ISW констатували, що ЗСУ провели операції на чотирьох ділянках фронту. Вони просуваються від 500 до 2000 метрів на день, зокрема, долаючи складні мінні поля та поступово зачищаючи території від ворога.
Саме з цієї причини, визнають експерти, українські контрнаступальні дії триватимуть довше, ніж очікували деякі західні спостерігачі.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber . Не ведіться на фейки!