Протести у Франції: протестувальники випустили тварин із зоопарків, тривають затримання
В суботу у французькому Нантері поховали підлітка, якого на початку цього тижня застрелили поліцейські у передмісті Парижа, повідомляє CNN.
Як повідомляється похорон був приватним, на ньому були присутні лише члени родини та друзі загиблого Наеля. Адвокати родини попросили журналістів не відвідувати церемонію, заявивши, що це родинна справа. Навколо мечеті працювала посилена охорона.
Тим часом, спричинені діями поліцейських заворушення у Франції тривають. За даними Міністерства внутрішніх справ Франції, в ніч з п’ятниці на суботу було затримано більше 1300 осіб.
Телеканал BFM повідомив, що в суботу, на п’яту ніч загальнонаціональних протестів, було затримано щонайменше 80 учасників заворушень у Парижі, ще 55 людей були затримані у Марселі, 32 людини — у Ніцці.
У протестувальників з’явилась зброя, оскільки вони пограбували кілька збройових магазинів, крім того, вони відчинили клітки у зоопарку і випустили тварин. Тепер містом бігають зебри, коні та леви а мавпи сидять на будинках.
За даними прокурора Нантера Паскаля Праче, поліцейський, який зробив фатальний постріл, пояснив, що зробив це через побоювання, що хлопець переїде когось машиною.
Зараз проти офіцера відкрите офіційне розслідування за навмисне вбивство, він перебуває під вартою.
Незважаючи на заклики високопосадовців мати терпіння і дати час системі правосуддя зробити свою справу, значна кількість людей по всій Франції залишаються шокованими та розгніваними, особливо темношкірі молоді чоловіки та жінки, які стали жертвами дискримінації з боку поліції, оскільки Наель був алжирського походження.
Сьогодні у Марселі були зареєстровані випадки мародерства, хоча, за офіційними повідомленнями, вони були успішно зупинені. 14 людей були затримані під час скоєння крадіжки у торговому центрі.
За словами міністра внутрішніх справ країни Жеральда Дарманіна, в суботу ввечері для протистояння заворушенням влада задіяла 45 тисяч поліцейських і жандармів по всій країні.
Він також заявив, що смерть Нахеля не може виправдати заворушення та правопорушення. У свою чергу, міністр юстиції Франції Ерік Дюпон-Моретті закликав до «жорстких санкцій» проти бунтівників і сказав, що «справедливість не може бути досягнута шляхом грабунку та розгрому громадських закладів» та нападів на людей.
Такого рівня заворушень у Франції не було з 2005 року, коли смерть двох хлопчиків-підлітків, які ховалися від поліції, викликала кількатижневі протести і заворушення. Тоді влада країни оголосила надзвичайний стан. Наразі Париж не планує вдаватися до цього заходу.
Через внутрішню ситуацію в країні президент Емманюель Макрон відклав запланований на 2-4 липня державний візит до Німеччини.
В січні на протести проти ухваленої урядом Франції пенсійної реформи вийшли кілька мільйонів людей.