8 липня, понеділок
З картинками
Текстовий вигляд
uk
Українська
Російська
Емманюель Макрон
Емманюель Макрон
67

Емманюель Макрон

Емманюель Жан-Мішель-Фредерік Макрон: невідомий банкір, що зміг стати президентом Франції

Емманюель Макрон - Фото 1

Емманюель Жан-Мішель-Фредерік Макрон – колишній інвестиційний банкір, який довго залишався в тіні, проте згодом став одним із найпопулярніших французьких політиків, хоча було багато ситуацій, які значно підкосили рейтинги президента.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Курйози
  6. Статки
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Емманюель Макрон – 25 президент Франції – народився 21 грудня 1977 року в місті Ам'єн (приблизно 120 км на північ від Парижа). Батьки Емманюеля займалися наукою: батько – Жан-Мішель Макрон – професор неврології, а мати - Франсуаза Макрон-Ноґес – доктор медичних наук. Проте юний Емманюель не пішов батьківськими стопами.

Освіта

Спершу Макрон навчався в елітному ліцеї Генріха IV, де здобув ступінь бакалавра. Навчався також в Університеті Париж X Нантер, а згодом вступив до Інституту політичних досліджень, в якому вивчав філософію. У період навчання Макрон уже почав працювати помічником філософа.

Закінчив також Національну школу адміністрації (з відзнакою).

Сім'я

Історія сімейного життя Еммануеля Макрона досить цікава, адже він одружився зі своєю вчителькою французької мови, в яку був закоханий ще в юності. Бріджит Макрон старша від нього на цілих 24 роки, для неї шлюб з Емманюелем став другим. Спільних дітей подружжя не має, проте в першому шлюбі перша леді Франції народила трьох дітей.

Макрон описував їхню любов як «кохання часто таємне, часто приховане, незрозуміле для багатьох до того, як відкрило себе».

Особисте життя Макрона - часто обговорювана тема у пресі. Так, про нього навіть поширювали фейкові повідомлення, що звинувачували його в гомосексуальності.

Кар'єра

Емманюель Макрон тривалий час був невідомим не те що у світі, а навіть у Франції, проте зміг увірватися у світову політику як переможець.

Макрон тривалий час був інвестиційним банкіром у «Rothschild & Cie Banque», при чому не дуже відомим, але все ж таки зміг заробити непогані статки. Він мав великі амбіції, тому подався в політику.

Протягом 2004-2008 років Макрон працював у Міністерстві економіки інспектором. Взагалі економіка - його козир, про що говорить так званий закон Макрона, відомий у Франції (його прийняття було великим досягненням для Емманюеля).

Далі Макрон працював заступником доповідача при Комісії щодо поліпшення економічного зростання Франції. Три роки (2006-2009) входив до Соціалістичної партії.

Наступним кроком у кар'єрі стала посада радника з питань економіки та фінансів при президенті Олланді. 

Злетом же стало призначення Міністром економіки і фінансів у 2014 році. Рік по тому і було прийнято так званий закон Макрона, що сприяв економічному зростанню Франції. 

Емманюель Макрон підтримував різні цифрові стартапи, відкриття магазинів по неділях, а також започаткував міжміське автобусне сполучення у Франції. Французи були тільки раді таким змінам і всіляко підтримували Макрона, що згодом привело до створення ним власної партії «Уперед» - проєвропейської та пробізнесової сили.

У 2016 році після створення власної партії Макрон оголосив про свою участь у виборах президента 2017 року.  Передвиборча програма Макрона містила елементи як лівого, так і правого спрямування, тому він швидко набирав популярність у Франції. До того ж на нього не було компромату, навідміну від його опонентки ультраправої Ле Пен.

Макрон переміг на виборах і став 25-им президентом Франції, до того ж наймолодшим за всю історію цієї посади в країні.

Для України перемога Емманюеля Макрона на виборах була бажаною, адже його позиція щодо України співпадала з позицією попереднього президента Олланда. Він виступав за збереження антиросійських санкцій.

У 2018 році Макрон увійшов у топ найвпливовіших людей світу, зайнявши там 12-е місце.

Того ж року у Франції відбувалися протести руху «Жовтих жилетів», через що в країні було введено надзвичайний економічний та соціальний стан.

Проте ще більше мір довелося застосувати Макрону під час спалаху епідемії Covid-19 в 2020 році. Усі заходи Макрон назвав війною, санітарною війною з невидимим ворогом.

Курйози

Російські ЗМІ під час передвиборчої компанії 2017 року у Франції часто звинувачували Макрона в застосуванні адміністративного ресурсу, несамостійності, називаючи його кандидатом олігархів, ставлеником світової глобалістської еліти і агентом американської фінансової системи.

Ще один курйозний випадок підкосив рейтинг Макрона. Так, суспільство засуджувало його фотосесію з напівоголеним колишнім в'язнем, який на фото до того ж показував середній палець.

Як виявилося, таким знімком французький лідер намагався навпаки підняти свій рейтинг, показавши, що він не президент багатих.

Трохи раніше стався скандал із колишнім охоронцем Макрона. Його підозрювали в побитті протестувальника. Крім того, критику викликало фото охоронця в одному з ресторанів, де він направляв зброю в голову офіціантці. На той час він, між іншим, не мав права носити зброю. Цікаво також те, що деякі ЗМІ приписували Макрону роман саме із цим охоронцем. Звичайно ж, президент цю інформацію спростовував.

Рейтинг французького лідера почав падати, коли він натякнув на можливість порівняння його з богом Юпітером. Тоді він, «проявивши свою божественну волю», відправив у відставку голову французького генштабу. Перед цим Макрон публічно його осадив, вказавши на свою вищість.

У 2019 році Емманюель Макрон зробив скандальну заяву щодо українських мігрантів, яких він назвав «нелегальними бандами». Тоді він заявив, що надає перевагу легальним мігрантам Гвінеї чи Кот-д'Івуару.

Згодом Макрон втрапив у скандал в Ізраїлі. Туди він прибув, щоб взяти участь у конференції пам'яті жертв Голокосту. У базиліці Святої Анни він вступив у перепалку зі співробітниками ізраїльської служби охорони. Макрон вимагав, щоб останні покинули храм.

У 2020 році ЗМІ також обговорювали випадок, коли Макрон через коронавірус не подав руку королю Іспанії.

Статки

Відомо, що в 20177 році Емманюель Макрон став найбіднішим кандидатом у президенти Франції. Так, на той час його статок становив 336 тисяч євро. Жодної нерухомості він не мав.

Також відзначимо, що життя Макрона було застраховане на 90 тисяч євро.

Посилання

Офіційна сторінка Емманюеля Макрона в мережі Фейсбук.

Твіттер Макрона.

Макрон в Інстаграмі.

Ютуб-канал Макрона.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=QjifQczlOC8