Артефакт підтверджує те, що оливкові гаї Баени вирощували, збирали врожай і навіть експортували за часів Стародавнього Риму.
Поблизу міста Баена в Іспанії фермер випадково натрапив на масивну кам’яну реліквію. У цей час він викорчовував оливкове дерево. Про це повідомляє мерія міста, пише
Збоку знахідки помічено три канавки. За даними міської влади, зношений камінь є давньоримським жорном, спеціально призначеним для віджиму оливок і видобутку оливкової олії.
“Цей тип жорен, відомий як трапетум, виник у Греції і з часом поширився на величезних просторах давньоримської імперії. Для роботи такого млина робітники розтирали оливки за допомогою другої частини, яка ідеально входила в чашоподібний паз, що обертався за допомогою довгої палиці. Артефакт має висоту близько 0.9 метра і діаметр близько 1.2 метра. Вражає те, що артефакт важить майже 3 тонни”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що археолог Хосе Антоніо Морена оцінив вік жорна приблизно у 2 000 років. За словами експерта, артефакт підтверджує те, що оливкові гаї Баени вирощували, збирали врожай і навіть експортували за часів Стародавнього Риму.
Мерія оголосила про плани відновити, проаналізувати і перенести жорна до Муніципального історичного музею Баени.
Нагадаємо, раніше археологи знайшли некрополь під Неаполем.