Антикоррада при МО разом з Даною Яровою продовжує «зрізати» найвигідніші пропозиції по закупівлях харчів для ЗСУ
Антикоррада при МО разом з Даною Яровою продовжує «зрізати» найвигідніші пропозиції по закупівлях харчів для ЗСУ

Антикоррада при МО разом з Даною Яровою продовжує «зрізати» найвигідніші пропозиції по закупівлях харчів для ЗСУ

На черговому аукціоні із забезпечення харчуванням ЗСУ на друге півріччя, що відбувся 28 червня, тендерна комісія МО разом із нещодавно створеною Антикорупційною радою відхилили найвигіднішу пропозицію, запропоновану ТОВ ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ. Наведені обгрунування відмови можна трактувати як створення штучних перешкод.

Пише сайт КП.

При стартовій ціні 1 192 566 760,67 грн пропозиція ТОВ ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ становила 855 131 809,86 грн.

Втім, Антикорупційна рада разом з Комісією МО визнавати переможцем ТОВ ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ відмовились.

За висновками Антикорради і Комісії, компанія із найвигіднішою пропозицією начебто не надала оригінал або копію банківської ліцензії про надання банківських послуг. Також, як зазначили в Комісії, ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ, перебуваючи на спрощеній ставці оподаткування у розмірі 2%, надала пропозицію з урахуванням 20% ПДВ і таким чином, нібито, завищила пропозицію на 20%.

На це один з учасників торгів на сайті ПроЗорро зауважив, що банківська ліцензія є записом у Державному реєстрі банків про право на здійснення банківської діяльності.

Комісія з цим погодилася: «У банку є витяг з Державного реєстру банків».

Тобто під ліцензією Комісія мала на увазі витяг з реєстру банків. ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ такий витяг надала, але Комісію МО це не влаштувало.

Проте переможцем аукціону стала інша компанія, яка також надала витяг.

Стосовно ж оподаткування, на час дії військового стану платники ПДВ мають законні підстави переходити на спрощену систему оподаткування. Жодного завищення ціни на 20%, як про те кажуть в Комісії МО, з боку ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ не було.

Таким чином, через штучні перешкоди МО не отримала вигідний контракт із очевидною економією для бюджету.

До речі, проблеми із закупівлями для ЗСУ в Міноборони почалися саме після створення Антикорупційної ради. Її члени, в тому числі волонтерка Дана Ярова, нещодавно втрутилися у формування тендерних умов в інтересах однієї компанії – АТОМСЕРВІС, яку пов’язують із братами Крючковими.

АТОМСЕРВІС виграла 8 з 22 тендерів на суму понад 7 млрд грн. Однак ще до початку торгів Комісія МО попереджала, що АТОМСЕРВІС є ризикованою компанією, проти керівництва якої ведеться провадження щодо розкрадання коштів на постачання харчів для дітей.

На це Дана Ярова тоді зазначила, що треба поспішати, щоб у другому півріччі ЗСУ не залишилися без харчування, і не важлива репутація компанії, головне – найвигідніша ціна.

Джерело матеріала
loader
loader