У Британії знайдено мезолітичну пам'ятку, яка здивувала археологів
У Британії знайдено мезолітичну пам'ятку, яка здивувала археологів

У Британії знайдено мезолітичну пам'ятку, яка здивувала археологів

У Британії знайдено мезолітичну пам'ятку, яка здивувала археологів

Тут було знайдено більше доісторичних ям, ніж у Англії.

Археологи виявили в Бедфордширі неолітичну пам'ятку, яка спантеличила вчених. Вона містить 25 монументальних ям, що набагато більше, ніж будь-де в Англії та Уельсі, включаючи Стоунхендж, повідомляє The Guardian.

Зазначається, що пам'ятник розташований у Лінмері, знайдені ями датуються періодом мезоліту (12 – 6 тисяч років тому). Про той час збереглося мало даних, які б розповісти про життя древніх мисливців-збирачів.

Знайдені ями можуть пролити світло на життя древніх людей. Вони були вирівняні та згруповані навколо русел древніх струмків, що може вказувати на їхнє ритуальне значення.

За словами археологів, знахідка примітна тим, що зараз відомо мало місць періоду мезоліту такого розмаху. Вони зазначають, що свідчення про життя людей тих часів, як правило, обмежуються крем'яними знаряддями праці та рештками вбитих тварин.

Вік виявлених ям оцінюється у 7700-8500 років. Вражають і їх розміри: п'ять метрів завширшки та 1,85 метра завглибшки. Кожна яма була круглою, із закругленими стінками, а деякі розширювалися біля основи.

У деяких ям вчені знайшли також останки тварин. Наприклад, кістки турів – дикого виду великої рогатої худоби – що може бути доказом того, що древні люди їли таких тварин.

Археологи припускали, що ями могли використовуватися для приготування або зберігання їжі, водночас форма і розмір споруд вказують на те, що це було малоймовірним. Вчені також зазначають, що ями утворювали кілька прямих ліній завдовжки до 500 метрів. Хоча у Британії було знайдено й інші древні ями, ці, мабуть, пов'язані з руслами струмків.

Археологи припускають, що зусилля, необхідні будівництва цих ям, їхнє розташування і розташування поруч із водою мають якесь духовне чи особливе значення. Наприклад, вони можуть відзначити важливе місце у ландшафті. Наразі вчені намагаються визначити, чи ями відповідають будь-яким великим небесним подіям, такими як сонцестояння.

Раніше команда археологів виявила у джунглях півострова Юкатан у Мексиці сліди існування міста майя, про яке не було відомо до цього. Місто отримало назву Окомтун, що в перекладі означає «кам'яна колона».

Джерело матеріала
loader
loader