Які породи собак найчастіше виють: з чим це пов’язано
Які породи собак найчастіше виють: з чим це пов’язано

Які породи собак найчастіше виють: з чим це пов’язано

Серед способів комунікувати з людиною у собаки є такий не надто приємний, як виття. Походить він із тих часів, коли тварини ще були вовками і спілкувались таким чином між собою на великих відстанях. І, технічно, зробити з ним нічого не можна. Але варто спробувати зрозуміти, звідки береться виття і чому собака так поводиться.

Як пише видання Earth, вивчити собаче виття взялась команда етологів з Університету Етвеша Лоранда в Угорщині. Вони відібрали 68 породистих домашніх собак і увімкнули їм запис звуку, як виють вовки. А щоби перевірити вплив породи, науковці також виміряли генетичну спорідненість кожної із собак з вовками.

Чому собаки виють

З’ясувалось, що схильними вити у відповідь виявились більш схожі на вовків породи – давніші види собак. Ті, хто були менше пов’язані зі своїми прародичами, так звані сучасні породи, частіше відповідали на високий протяжний звук гавканням.

Вчені дійшли висновку, що у собак виття втратило свою свою функціональність через соціальне середовище, у яких вони живуть. Їм більше не потрібно передавати одна одній повідомлення через кілометри відстані.

А ще виявилось, що породи собак, які частіше виють, також демонструють більше ознак стресу, коли змушені так поводитись. Разом з тим, вони краще обробляють інформацію у вовчих звуках. Таким чином, стародавні породи із проведеного дослідження продемонстрували здатність відчувати стрес, вторгаючись на територію вовчої зграї.

Цікавим висновком виявилось те, що генетично схильні до завивання собаки, старші за 5 років. Вчені пояснили це впливом досвіду або якогось вікового особистісного ефекту. Зокрема, такі звуки можуть викликатися стресом та страхом. Але ці припущення вимагають подальшого вивчення.

Також на схильність до виття впливали стать та репродуктивний статус собаки. Так стерилізовані та не стерилізовані самиці були однаково схильні до такої поведінки, а от самці демонстрували відмінності. Кастровані пси які не мають тестостерону, більше вили у відповідь на запис вовчих звуків. Вчені припустили, що таким чином вони повідомляли своєму візаві: "Я боюся, не підходь ближче".

У яких ситуаціях може вити собака

Отже, як з’ясували угорські етологи, змушувати собаку поводитись таким чином може стрес та страх. Але у яких ситуаціях можуть проявлятись ці емоції? Приблизний, але, звісно, не вичерпний перелік виглядає так:

  • тварина відчуває стрес через самотність, нудьгує і хоче спілкуватись та гратись;
  • це прохання про прогулянку – собаці треба в туалет;
  • так ваш вихованець нагадує, що хоче пити чи їсти;
  • нестерилізований пес може таким чином реагувати на наближення іншої тварини;
  • виття може бути також реакцією на біль чи інший фізичний дискомфорт;
  • також так тварина може реагувати на віддалене виття іншої собаки або інший звук, що його нагадує.

Які породи найбільш схильні до виття

Як встановили угорські вчені, реагувати подібним чином схильні давні породи і породи, які мають більшу генетичну спорідненість з вовками. До таких порід можна віднести:

  • хаскі;
  • маламутів;
  • східноєвропейських лайок;
  • ескімоських шпіців;
  • шотландських вівчарок;
  • басет-хаундів;
  • бладхаундів.

Підписуйтесь на канали OBOZREVATEL в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader
loader