Країни Північної Європи підтримали декларацію про гарантії для України
Країни Північної Європи підтримали декларацію про гарантії для України

Країни Північної Європи підтримали декларацію про гарантії для України

Країни Північної Європи підтримали декларацію про гарантії для України

У Норвегії вже діє програма підтримки України на п'ять років.

Країни Північної Європи - Норвегія, Фінляндія, Данія, Швеція та Ісландія підтримали спільну декларацію G7 про підтримку України.

 "Ми зобов'язуємось продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки потрібно. З цією метою ми вітаємо Спільну декларацію G7 про підтримку України. Разом із партнерами ми маємо намір спиратися на рамки зобов'язань та домовленостей - з урахуванням широкого спектра потреб", - сказано у заяві.

Лідери країн Північної Європи пообіцяли надавати Україні сучасну військову техніку та підтримувати ініціативи щодо навчання українських військових, щоб забезпечити довгострокову безпеку, стримати російську агресію та зміцнити економічну стабільність та стійкість нашої країни.

"Ми зобов'язуємося підтримувати Україну у процесі захисту її суверенітету та територіальної цілісності, відновлення економіки, захисту громадян та просування програми реформ, а також у процесі її інтеграції до Євроатлантичної спільноти", - наголошується в заяві.

Прем’єр-міністр Норвегії Ґара Стьоре нагадав, що в країні діє п'ятирічна програма підтримки України.

«П’ятирічна Програма підтримки Нансена для України, яка вже діє, є важливим кроком у наданні такого типу підтримки. Гарантії безпеки є важливим доповненням до всеосяжного пакету підтримки України, схваленого країнами НАТО на Вільнюському саміті», – заявив Стьоре, якого цитує "Радіо Свобода".

До заяви членів G7 про гарантії для України також має намір приєднатися Іспанія. Про це наголосив прем'єр-міністр Педро Санчес, слова якого наводить видання El Español.

За його словами, мета полягатиме в тому, щоб гарантувати Україні підтримку для розвитку Збройних сил, щоб вони були спроможні оборонятися, а також ефективно стримувати РФ у середньостроковій і довгостроковій перспективі.

Чехія також має намір приєднатися догарантій безпеки для України.

Докладніше про підсумки саміту НАТО у Вільнюсі - читайте у статті Володимира Кравченка "Чи стала Україна ближчою до НАТО".

 

Джерело матеріала
loader