На Марсі виявлено нові інтригуючи ознаки органічних молекул: що про це відомо
На Марсі виявлено нові інтригуючи ознаки органічних молекул: що про це відомо

На Марсі виявлено нові інтригуючи ознаки органічних молекул: що про це відомо

На Марсі можуть бути широко розповсюджені органічні речовини. Доказом цього є матеріали, які були знайдені в породах марсіанського кратера Джезеро.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому у журналі Nature. Як розповіли вчені, спектроскопічний аналіз, який уло здійснено завдяки приладам на борту марсохода Perseverance виявив ознаки молекул вуглеводнів у різних гірських породах. Більше того, молекули відрізнялися за кількістю та типом у різних породах.

"Ми виявили сигнали, що відповідають ароматичним органічним молекулам в декількох породах на дні кратера Єзеро", – розповіла ScienceAlert астробіологиня з Каліфорнійського технологічного інституту Сунанда Шарма, яка очолювала дослідження.

Раніше марсохід Curiosity також знайшов органічні молекули у кратері Гейла, але нове відкриття, найімовірніше, може бути свідченням того, що будівельні блоки для життя є широко розповсюдженими по всьому Марсу.

"Ми бачимо щонайменше чотири різних типи флуоресцентних сигналів і три типи сигналів комбінаційного розсіювання, які, можливо, є органічними. Це було несподівано і цікаво, оскільки такі відмінності можуть означати, що клітини мали різну історію змін", – зазначили вчені.

Пошук ознак життя – одне з головних завдань Perseverance. Сам вуглець не є прямим доказом того, що на Марсі було життя, але він є необхідною його умовою. Тому, як пояснюють вчені, якщо ви хочете оцінити придатність для життя, вуглецевмісні молекули – одна з ключових речей, на які слід звернути увагу.

Вчені також зазначають, що здатність гірських порід зберігати ці молекули також важлива, оскільки це може свідчити, що життя могло виникнути або підтримуватися на ній в певний момент історії Марса.

Завдяки інструменту SHERLOC з Perseverance, Шарма та її колеги не лише знайшли шукані сигнали, але й виявили ключові відмінності в хімічному складі цих порід формацій Мааз і Сейта.

"Мааз і Сейта не виглядали однаково з точки зору кількості, типу і мінеральних асоціацій можливих органічних сигналів. Тепер мені цікаво, чого вони могли зазнати, щоб дати такі відмінності; як це вписується в нашу історію про кратер Єзеро?" – запитала науковця.

Наразі Perseverance продовжує свою роботу та має намір отримати зразки гірських порід у нових місцях. Це може допомогти дослідникам скласти більш детальну геологічну історію Марса і органічних молекул на ньому.

Науковці сподіваються, що широке розповсюдження органічних матеріалів означатиме, що вони будуть присутні й у зразках, які Perseverance поверне на Землю, де їх зможуть безпосередньо вивчити.

Раніше OBOZREVATEL також розповідав про теорію вченого, який припускає, що людство вже знайшло життя на Марсі, але могло випадково убити його.

Підписуйтесь на канали OBOZREVATEL в Telegram, Viber і Threads, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader
loader