З'явилися перші публічні позитивні та негативні думки щодо введеної заборони на російськомовний культурний продукт у Києві.
Нагадаємо, Київрада наклала мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території столиці. Рішення про мораторій було ухвалено 13 липня на сесії Київської міської ради, повідомляють у КМДА. Причиною цього рішення є захист українського інформаційного простору від впливу Росії.
Різні думки щодо заборони російської мови зібрало німецьке видання DW. Ініціативу щодо заборони російської підтримав громадський рух "Відсіч". "Заборона російськомовного культурного продукту потрібна. Це додатковий важіль для активістів, які борються за бойкот всього російського, щоб можна було сказати: вимкніть, приберіть із публічного простору російську", - розповіла активістка руху Катерина Чепура.
При цьому, на її думку, немає відповідальності за невиконання мораторію, тому така заборона матиме лише моральний вплив, який підтримає людей, які не можуть терпіти російську мову у публічному просторі.
Рішення Київради суперечить конституції, вважає правозахисник Центру громадянських свобод Володимир Яворський. "Це незаконні рішення, які не мають правових наслідків. Оскільки місцева влада не має права регулювати ці питання та встановлювати такі заборони, тому що вони є дискримінаційними", - вважає він.
Жодної відповідальності за порушення мораторію в Києві не буде, каже Яворський. "Усі ці заборони місцевої влади є суто політичним кроком".
На думку Євгенії Білорусець, української художниці та перекладачки, такі заборони лише створюють конфлікти в українському суспільстві, вони є дискримінацією.
"Україномовна культура дійсно знає, що таке дискримінація, тому шлях подолання цієї травми не повинен лежати у заподіянні такого болю іншим", - вважає Білорусець. Вона закликала "не дзеркати агресора", адже такі рішення лише розколюють українське суспільство.
Нагадаємо, у травні нову меморіальну дошку Булгакову у Києві облили фарбою, а Спілка письменників України це підтримала.