Київ активно відхиляє всі "безглузді заклики до віртуального світу". Натомість Україна наполягає на тому, щоб усі країни ООН розглянули можливість приєднання до декларації "Групи семи" (G7) щодо забезпечення безпеки для України.
Про це під час дебатів Генеральної асамблеї ООН заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. За словами міністра, насправді вони пропонують, щоб Росія залишила собі вкрадені українські землі та продовжила вбивати, катувати, ґвалтувати та залякувати людей на окупованих територіях.
"Поки Україна бореться за своє виживання, здійснюючи самооборону за статтею 51 Статуту ООН, ми постійно чуємо абсурдні заклики до абстрактного світу. Більшість із них справді мають на увазі не світ, а дещо інше", – заявив глава МЗС.
За словами Кулеби, в той час як Україна активно чинить опір агресії з боку Російської Федерації, деякі країни висувають пропозиції "сісти за стіл переговорів", "не затягувати війну" або навіть відмовляють у наданні військової допомоги Україні. Міністр зазначає, що такі заклики лише грають на руку РФ.
"Після опору російської повномасштабної агресії протягом понад півтора року, мій 40-мільйонний народ може відповісти на всі ці пропозиції лише одне: "Ні". Ні – геноциду під виглядом світу. Ні – фальшивому пацифізму, що виправдовує агресора за його злочини. Ні – територіальним поступкам заради ілюзії світу. Ні! Ми боротимемося і переможемо. Тому що ми хочемо жити", – наголосив він.
Міністр наголосив, що минулого тижня, під час Вільнюського саміту НАТО, лідери країн G7 досягли угоди про спільну декларацію, в якій було заявлено, що вони підтримуватимуть Україну доти, доки вона не стане членом Альянсу.
"З того часу до них приєдналися ще десять країн. Я закликаю кожну державу-член ООН розглянути можливість приєднання до декларації "Групи семи", яка відкрита для підписання. Внесіть особистий практичний внесок у безпеку України", – сказав Кулеба, додавши, що так ці країни гарантують і свою безпеку також.
Крім того, глава МЗС закликав країни ООН прийняти бік у конфлікті, замість того, щоб займати "нейтральну позицію".
"Я закликаю всіх інших припинити вдавати нейтральні. Немає місця нейтральності в ситуації геноцидної війни та масових звірств", – резюмував він.
Як повідомляв OBOZREVATEL, зобов'язання, які країни НАТО взяли на себе щодо гарантій безпеки для України під час саміту у Вільнюсі, становлять загрозу для країни-агресора Росії, поки вона залишатиметься агресором. Саміт також довів, що Кремль втратив "неявне право вето" на рішення Альянсу щодо України.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!