Про це йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства, передає Укрінформ.
«Засудження країни-агресора відповідає спільним цінностям і принципам українського та південноафриканського народів і вшановує пам'ять про великого борця за свободу», - зазначили в МЗС.
У заяві підкреслюється, що у часи боротьби з апартеїдом Україна підтримувала південноафриканців.
«Голос нашої країни як однієї з радянських республік та засновниці ООН завжди був на боці боротьби з режимом несправедливості та приниження прав людини. Чимало африканських борців за свободу проходили військову підготовку та здобували освіту саме в Україні», - нагадали у зовнішньополітичному відомстві.
У МЗС висловили сподівання, що південноафриканський народ за своїми цінностями ніколи не буде на боці агресора-імперіаліста, який розв’язав війну та порушив кордони суверенної держави, продовжуючи щодня скоювати на її території воєнні злочини.
«Ми наголошуємо на тому, що мир в Україні можливий лише за умови звільнення її території від окупаційних військ. Водночас ми докладаємо максимум зусиль для збереження продовольчого експорту та допомоги країнам Африки— навіть на тлі виходу Росії із зернової угоди, що завдало удару по продовольчій безпеці багатьох африканських країн», - запевнили в МЗС.
18 липня у світі відзначають Міжнародний день Нельсона Мандели на знак вшанування пам’яті та цінностей борця за свободу і справедливість на африканському континенті.