У ніч на 26 травня суддя Макарівського райсуду Олексій Тандир напідпитку на смерть збив нацгвардійця на блокпосту в Києві. Іронічно, що за час роботи в Макарівському суді Олексій Тандир розглянув не одну сотню справ за статтею 130 – керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння. Деталі справ повідомив 24 канал.
З реальних судових постанов стає зрозуміло: Олексій Тандир добре знає ймовірні прогалини, у які можна провалитися, щоб уникнути покарання за ДТП, здійснене напідпитку.
20 жовтня 2022 року Олексій Тандир у Макарівському суді розглядав справу, де водій напідпитку збив нацгвардійця. Водій ВАЗ 2101 наїхав на нацгвардійця на блокпосту у селі Гавронщина. Був у стані сп'яніння. Тандир закр», «відсутні будь-які факти того, що водій здійснив наїзд на людину (пішохода) та вона отримала тілесні ушкодження». А за іншою статтею – керування напідпитку – дав 17 тисяч гривень штрафу. З важливого те, що цей водій вже притягався до відповідальності за водіння напідпитку. Через півроку сам Тандир здійснив схожу ДТП.
У 2021 році Олексій Тандир нібито допоміг судді Києво-Святошинського райсуду Дмитру Усатову уникнути відповідальності за «п'яну» ДТП. Про це повідомляє Фундація Dejure. Тоді Усатов, також у нетверезому стані, спричинив аварію, яка призвела до тяжких травм хребта водія іншого авто. Тандир не притягнув його до відповідальності за статтею 124, а суддя Печерського райсуду Києва Олег Білоцерківець «відмазав» Усатова за «алкогольною» 130-ою статтею. Справу закрили через сплив терміну.
Відомо, що 6 жовтня 2022 Олексій Тандир розглядав справу члена ради Макарівської місцевої гілки ОПЗЖ Володимира Табулінського. Його зупинили поліцейські, запідозривши сп'яніння. Втім, Табулінський заявив, що у нього алергія, а він не п'яний. Від Драгера і проходження огляду у лікарні відмовився.
У 2018 році Тандир розглядав проти цього ж Табулінського подібну справу. Тоді ОПЗЖшник сказав, що він не керував авто і так само відмовився від проходження медичного огляду під відеозапис. В обох цих випадках суддя Тандир закрив справи.
У квітні 2018 року суддя Тандир просто закрив справу за 130 статтею за відсутністю складу правопорушення. Правопорушником виявився чоловік секретарки судових засідань Бородянського районного суду Ігор Бурак.
У листопаді 2022 Тандир закрив справу проти колишнього оперативного уповноваженого Нацполіції у Києві Володимира Покінтелиці. Водій стверджував, що просто зупинив авто на блокпості і залишив його, і тільки тоді начебто пішов пити пиво. Прийшов, а за його словами, поліцейські почали складати протокол за 130 статтею. Тому Олексій Тандир і закрив справу.
Загалом за роки роботи у Макарівському суді Олексій Тандир вислухав десятки різних виправдань і пояснень про «не пив, за кермо не сідав». І багатьох водіїв не притягнув до відповідальності, відпустивши кермувати автомобілем далі навіть без штрафу.
Так, виправдані Тандиром водії:
- вказували на необхідність перевірки Драгера, який використовувала поліція, – адже його калібрували більш як шість місяців тому;.
- казали, що не керували автомобілем, а нерухомо сиділи в ньому чи просто напідпитку ночували. Але точно не кермували;
- стверджували, що правоохоронці нібито «вигадували свідків» та вносили у протокол фіктивні дані. Тоді у постанові суду писало щось на зразок: «матеріали справи є шаблонними, надрукованими на бланку, заповнені невідомо якими особами». І так Тандир закривав такі справи;
- вимагали допитати на суді свідків і писали клопотання про їхнє привід. Усе, аби відтягнути розгляд справи, а потім змусити суд її закрити через сплив строків; просто не з'являлися на судове засідання, а строк притягнення до відповідальності спливав;
- вказували на помилку у прізвищі. Така «акція» з боку правоохоронців траплялася не раз, і не два.
У судовій практиці Олексія Тандира був не один десяток справ, коли водії відмовлялися дути у «Драгер», а потім це допомагало їм уникнути покарання. Ймовірно, саме таку тактику обрав сам Олексій Тандир, адже відмовився проходити тест на Драгері на місці скоєної ДТП на блокпосту.