Вищого антикорупційного суду у справі активів Дерипаска не став на бік України: чи стануть такі рішення «правилом»?
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України скасувала рішення щодо стягнення акцій Хустського та Жежелівського кар'єрів в дохід держави у базовому позові українського Мінюсту до путінського олігарха Олега Дерипаски. Рішення суду неоднозначне. Про це в своїй статті для ZN.UA пише Олександр Лємєнов, голова правління StateWatch – «Як у конфіскації активів Дерипаски поставили крапку: але не там, де треба».
На думку суддів кар'єри були придбані українськими бізнесменами, а сам Дерипаска не мав вирішального впливу у компанії «STRABAG SE» у 2007-2008 роках стала основним акціонером Жежелівського та Хустського кар'єрів через свою пов'язану компанію «Kamenolomy CR».
Дійсно, коли Дерипаска через «Rasperia Trading Ltd» став акціонером «STRABAG SE», він отримав 28,7% її акцій, що важко назвати вирішальним впливом. Але крім цього путінський олігарх був представником «Rasperia Trading Ltd» у Наглядовій раді «STRABAG SE» та призначив двох з чотирьох членів ради. Це свідчить про його здатність приймати рішення щодо продажу акцій зазначених підприємств через інших фізичних або юридичних осіб.
Твердження про купівлю кар'єрів українськими бізнесменами теж видається сумнівним. Адже у момент укладання договорів купівлі-продажу акцій Жежелівського та Хустського кар'єрів 21 жовтня 2021 року, затверджених третіми особами в інтересах ПрАТ «Кривий Ріг Цемент», яке належить «Overin Limited», головним акціонером цієї компанії був Іван Шестак з часткою 59,96%.
Олександр Лємєнов зазначає, що помилки у судочинстві подеколи стаються, головне щоб з них потім не сформувалось «правило». Власне тому варто докладно розбиратися у кожній історії про відчуження російських активів на користь Української держави.
З іншими матеріалами автора можна ознаймитися за посиланням.