Команда онлайн-журналу про схід Свої.Сity та платформа пам’яті Меморіал створили інтерактивний проєкт до річниці трагедії — Olenivka. В ньому зібрані історії українських захисників, які загинули в бараці Оленівки. А також список ідентифікованих жертв вбивства.
Ігор «Гантеля» Прокопенко, 21 рік, солдат мобільної бригади «Азов» — вбитий в Оленівці
Як відомо, рік тому, у ніч з 28 на 29 липня 2022 року, в Оленівській колонії на окупованій Донеччині Росія скоїла масове вбивство полонених українських військових. В результаті загинули 57 бійців, більш ніж 130 військових отримали поранення різної важкості.
Владіслав Шеломієнко, 62 роки, солдат, водій-моторист відділення слюсарно-механічних робіт, «Азов», — вбитий в Оленівці
«Масове вбивство захисників Маріуполя в колонії Оленівки стало однією з найбільш болючих трагедій для українців. Для нас важливо перетворювати цифри загиблих героїв у імена та історії, тому ми продовжуємо збір даних про кожного захисника», — каже шеф-редакторка платформи пам’яті Меморіал Анастасія Абрамець.
Дмитро «Білотур» Букарьов, 51 рік, майор, заступник командира із застосування артилерії, «Азов», — вбитий в Оленівці
Проєкт Olenivka буде оновлюватися новими іменами у списку загиблих, коли інші жертви будуть ідентифіковані.
Аби розповісти історію загиблого героя, потрібно заповнити анкету, після опрацювання інформації — розповідь неодмінно буде опублікована на сайті Меморіалу та у соцмережах.
Богдан «Космос» Гришкевич, 29 років, старший сержант, санітар відділення збору та евакуації поранених медичного пункту, «Азов», — вбитий в Оленівці
«Як би боляче мені не було слухати ці історії, я була повинна писати про цей страшний воєнний злочин, який скоїла росія. Під час підготовки ми співпрацювали зі Спільнотою родин Оленівки. Ми записали історії десяти — кожен з них був оборонцем Маріуполя, кожного з них не перемогли в бою, тому підступно вбили у полоні», — розповідає авторка проєкту Ганна Курцановська.