Путін назвав викрадення українських дітей «роздутою історією»
Путін назвав викрадення українських дітей «роздутою історією»

Путін назвав викрадення українських дітей «роздутою історією»

Путін назвав викрадення українських дітей «роздутою історією»

Диктатор "рятував" їх від ударів власної артилерії.

Президент РФ Володимир Путін проводить брифінг за підсумками зустрічей із африканськими лідерами.

Основною темою є війна в Україні, про яку він зробив кілька заяв. Зокрема, президент країни, яка напала на Україну, назвав «роздутою» «історією» з незаконною депортацією українських дітей.

За словами Путіна, дітей вивозили з рідної країни нібито щоби «врятувати» їх від ударів артилерії. Президент РФ не згадав, що це були удари саме російської артилерії.

«Це була спроба і конкретні дії, спрямовані на порятунок дітей, яких вивозили із зони бойових дій», - заявив він.

Путін додав, що проблем із поверненням дітей, родичі яких перебувають в Україні, немає.

Аналітики заявляють, що дії Росії проти українських дітей мають сплановану політику та ознаки геноциду. Росія відправляє українських дітей до російських та кримських таборів, заявляючи про необхідність оздоровлення дітей, проте робить це з порушеннями.

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) також дійшла висновку, що велика кількість українських неповнолітніх була переміщена до Росії та на окуповані Росією території в Україні, і Москва явно порушила інтереси цих дітей.

Повідомлялося, що російські окупанти використовують понад 70 таборів для утримання незаконно вивезених із тимчасово захоплених територій України дітей.

Раніше у березні Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордери на арешт Путіна та ще однієї російської чиновниці, пов'язаної з примусовою депортацією.

Відважна бабуся зуміла повернути до сім'ї депортованого в РФ онука. Близько півроку вона виборювала його, проїхала не одну тисячу кілометрів, але за допомогою громадських організацій повернула онука додому. Про те, як їй це вдалося, читайте у статті Юлії Мельничук «Вкрадені Росією українські діти: одна із 19 514 історій».

 

Джерело матеріала
loader
loader