МОЗ опублікувало надійні канали для психологічної підтримки підлітків
МОЗ опублікувало надійні канали для психологічної підтримки підлітків

МОЗ опублікувало надійні канали для психологічної підтримки підлітків

КИЇВ. 31 липня. УНН. У Міністерстві охорони здоров’я України оприлюднили надійні сервіси, де підліток може отримати безкоштовну психологічну допомогу, передає УНН.

Деталі

Зазначається, що підлітки — одні з найвразливіших під час війни. Окрім незрозумілості світу навколо, війни та стресу, вони проживають важливі зміни всередині і шукають свій шлях.

При цьому тінейджери можуть не звертатись по допомогу до своїх близьких, вважаючи себе достатньо дорослими, але їм також дуже потрібна підтримка.

Цитата

«Якщо батьки з певних причин (відсутність довірливих стосунків із дитиною-підлітком, некомпетентність у питаннях психології, стресовий стан тощо) не мають змоги надати підтримку і допомогти із ситуацією, що склалася, варто скористатися допомогою фахівців. Важливо, щоб будь-хто, а тим паче тінейджер, не залишався сам на сам зі своїми переживаннями», — йдеться у повідомленні.

Доповнення

Надійні канали психологічної підтримки:

  • Лінія Національної психологічної асоціації — 0 800 100 102 (10:00-20:00 щодня, дзвінки безоплатні)
  • ПОРУЧ — спільний проєкт Міністерства освіти і науки України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та ГО «ВГЦ “Волонтер”». У рамках проєкту є онлайнові терапевтичні групи підтримки для підлітків — poruch.me/teenagers
  • Консультації від руху Teenergizer — це рух, який об’єднав підлітків із регіону Східної Європи та Центральної Азії. На сайті можна записатись на безоплатну консультацію від психологів та консультантів проєкту — teenergizer.org/consultations.
  • Національна гаряча лінія для дітей та молоді від Ла Страда – тут діти, підлітки та студентська молодь мають можливість анонімно і конфіденційно отримати підтримку в будь-яких складних життєвих ситуаціях – 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного).
  • «Не дрібниці» — безпечний підлітковий простір, який надає безоплатні консультації онлайн в боті (але консультують психологи, не автоматизовані механізми) — notrivia.com.ua.
  • Лінія від благодійного фонду «Голоси дітей» — телефонна лінія психологічної підтримки для дітей та батьків. Також можна записатись на очні консультації, якщо місто є в переліку — voices.org.ua/i-need-help/mental-help-for-kids.
  • Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine — 7333 (цілодобово)
  • Міжнародна гуманітарна організація «Людина в біді» — 0 800 210 160 (анонімно та цілодобово, безоплатно зі всіх операторів в Україні).

Нагадаємо, в Україні запустиливебзастосунок для дерматологічної допомоги військовим. 

Теги за темою
війна Діти Міністерство охорони здоров’я
Джерело матеріала
loader
loader