Підрив КГЕС: майже 15% проб води не відповідають нормам
Підрив КГЕС: майже 15% проб води не відповідають нормам

Підрив КГЕС: майже 15% проб води не відповідають нормам


Вода поступово очищується, але все ще залишається небезпечною для купання, використаннядля господарських потреб і вилову риби.

Після теракту на Каховській ГЕС майже 15 % проб води з поверхневих водойм на півдні України не відповідають санітарним нормам. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін,Укрінформ.

“У перші дні після затоплення внаслідок руйнування Каховської ГЕС морська та річкова вода з поверхневих водойм за бактеріологічними показниками не відповідала санітарним нормам у 35% випадків. Зараз рівень забруднення знизився до відхилення у 15%”, – зазначив Кузін.

За його словами, вода поступово очищується, але все ще залишається небезпечною для купання, використаннядля господарських потреб і вилову риби: у воді виявляється ротавірус, збудники гострих кишкових інфекцій.

Але Кузін запевняє, що епідеміологічна ситуація на території Одеської, Херсонської та Миколаївської областей контрольована: холери, вірусного гепатиту А і спалахів гострих інфекційних хвороб на вказаних територіях не виявлено, а інфекційні хаби, які були розгорнуті в трьох регіонах забезпечені тестами для діагностики і препаратами для лікування інфекційних захворювань.

Фахівці відбирають для дослідження проби ґрунту на територіях, де після затоплення вода вже повністю зійшла. Дослідження дозволяють визначити наявність у ґрунті токсичних речовин і рівень паразитарного забруднення.

Загалом, з даними санепідслужби, станом на кінець липня 91 % проб відповідають гігієнічним вимогам. У 9% проб зафіксовані перевищення за паразитологічними показниками. Йдеться про яйця гельмінтів та наявність у пробах кишкових цист, які можуть викликати гастроентерит чи дизентерію.

Нагадаємо, у ніч на 6 червня, росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. Це викликало масштабні затоплення на півдні України та спричинило гуманітарну й екологічну катастрофу.

Пізніше повідомлялося, що вартість будівництва нової Каховської ГЕС може коштувати $1 млрд. Такі дані оприлюднило Мінекономіки.

При цьому сума прямих збитків від підриву Каховської ГЕС склала щонайменше 2 млрд доларів.



Теги за темою
вода теракт
Джерело матеріала
loader
loader