КИЇВ. 2 серпня. УНН. Проєкт “Лікар для села” врятував життя 73-річній жительці села Мартинівка, що на Черкащині. Про це повідомляє прес-служба благодійного фонду “МХП-Громаді”, передає УНН.
Деталі
Пенсіонерка скористалася програмою “Лікар для села” за наполяганням доньки. Хоча до останнього зволікала з медичним оглядом. Була переконана, що якщо “менше знаєш — міцніше спиш”.
Втім, доньці таки вдалося вмовити маму пройти медогляд. І це врятувало жінці життя.
Так, за результатами огляду у пенсіонерки виявили збільшену в сотню разів жовчну протоку, заблоковану камінням. Лікарка наполягла на негайній госпіталізації пенсіонерки для детального медичного обстеження.
Повторний огляд проводили фахівці Черкаської міської лікарні. Вони підтвердили попередній діагноз, й зробили операцію, у підсумку назвавши її надскладною.
“Я, певно, до кінця свого життя буду молитися і за пані Тетяну, яка проводила УЗД-обстеження, і за лікарів, які оперували мою маму. Дякую дуже лікарям, що зробили таку складну операцію”, — коментує донька прооперованої пенсіонерки, староста Мартинівського старостинського округу Світлана Чупилка.
Чупилка переконана, що проєкт “Лікар для села” є справжнім порятунком для людей.
“Адже вони мають змогу отримати безкоштовні консультації вузькопрофільних спеціалістів на місці, без виїзду в райцентр, перевірити рівень цукру, пройти первинне обстеження терапевта, офтальмолога та обстеження УЗД-діагностику, яку проводять на сучасному медичному обладнанні.
Саме професійне УЗД-обстеження, яке провела пані Тетяна, врятувало життя моїй мамі”, — додає вона.
Зазначимо, що проєкт “Лікар для села” запустив благодійний фонд “МХП-Громаді”, завдяки підтримці міжнародних партнерів MOAS, RMH Latvija, благодійного фонду Оксани Дмитрієвої.
Медмобіль їздить по невеликих населених пунктах України, допомагаючи усім охочим отримати необхідну медичну допомогу.
Довідка
“МХП-Громаді” — український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія — комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 12 областей України: понад 700 містечок і сіл.
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників та рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.