У США стартувала остання ракета-носій Antares, створена за участі України
У США стартувала 18-та та остання ракета-носій Antares, створена за участі українських підприємств. Надалі американські компанії Northrop Grumman і Firefly Aerospace створять оновлену версію ракети Antares без залучення іноземних постачальників обладнання. Про це повідомило Державне космічне агентство України.
- Для наступних трьох запусків у 2023-2024 роках корпорація Northrop Grumman зафрахтувала три РН Falcon 9 у компанії SpaceX. У подальшому корпорація Northrop Grumman у співпраці з американською компанією Firefly Aerospace має намір створити оновлену версію ракети Antares 330, що дозволить вирішити питання залежності від іноземних постачальників обладнання, - йдеться на сайті Державного космічного агентства.
2 серпня ракета-носій середнього класу Antares вивела на орбіту космічний корабель Cygnus з корисним навантаженням для Міжнародної космічної станції. З 2013 року ракета-носій Antares стартувала 18 разів, 17 з них – успішно.
- Сьогодні відбулась гарна та водночас сумна подія. Успішно стартувала ракета-носій «Антарес» з космодрому «Воллопс», що у Вірджинії, США… Сьогоднішній 18-й пуск був останній в модифікації РН Antares 230+, створеної за участі українських підприємств, — написав у своєму фейсбуці голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай.
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) повідомило, що стикування корабля Cygnus з МКС заплановано на 4 серпня. Cygnus має доставити на МКС понад 3,7 тонни вантажу, зокрема продовольство, а також обладнання та матеріали для проведення десятків наукових досліджень.
Основна конструкція першого ступеня ракети-носія і частина наземного обладнання на замовлення корпорації Northrop Grumman (США) розроблена Конструкторським бюро «Південне» та виготовлена Південним машинобудівним заводом (м. Дніпро) в кооперації з українськими підприємствами «Київприлад» (м. Київ), «Хартрон-Аркос» (м. Харків), «Хартрон-Юком» (м. Запоріжжя), «Чезара Телеметрія», «Рапід» (м. Чернігів).
Підготовку PH Antares, її випробування та пуск проведено за участі фахівців ДП «КБ «Південне», ДП «ВО ПМЗ» та ТОВ «Хартрон-Аркос». На ДП «КБ «Південне» фахівці підприємства в режимі реального часу здійснювали технічну підтримку пуску і в повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності.
У 2014 році вантажний корабель Cygnus корпорації Northrop Grumman не долетів до МКС через аварію ракети-носія Antares.
![У США стартувала остання ракета-носій Antares, створена за участі України - Фото 1](https://thumbor.my.ua/aK8CLUWMHKZAC1EplwUB95br_pY=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F11%2F95e3e07d0b0a2980c780bc3dda31678c.jpg)
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)