У Лукашенка особлива мета: в ISW пояснили, як Білорусь може використати найманців ПВК "Вагнер"
У Лукашенка особлива мета: в ISW пояснили, як Білорусь може використати найманців ПВК "Вагнер"

У Лукашенка особлива мета: в ISW пояснили, як Білорусь може використати найманців ПВК "Вагнер"

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко висловив намір створити невизначену білоруську "контрактну армію" та використати для цього групу "Вагнера". Так, 1 серпня білоруський диктатор заявив, що прагне зберегти найманців в Збройних силах Білорусі.

Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Зокрема, Лукашенко заявив, що планує використати досвідчених бійців "Вагнера" для "більш активного створення контрактної армії".

Він не уточнив деталі стосовно організаційної структури, запланованої чисельності та термінів формування "контрактної армії", але зазначив, що зараз в групі "Вагнера" є понад 30 тисяч бійців.

Наразі Білорусь не має своєї "контрактної армії" чи структури, подібної до неї. Військові сили країни не мають відділень вищого рівня, ніж бригадний. Основними бойовими одиницями Білорусі є шість окремих бригад: три механізовані, дві повітряно-десантні та одна спецназ. Ці бригади переважно складаються з військовослужбовців, що проходять 18-місячний строк військової служби, а також деяких військовослужбовців, які склали контракт на службу.

Створення "контрактної армії", ймовірно, потребуватиме створення нових формувань або значної реорганізації чинних бригад Білорусі, а також капітального перегляду білоруської підготовки, з метою створення сил із професійних солдатів.

Як зазначає ISW, міністр оборони Білорусі Андрій Равков у 2016 році заявляв, що Білорусь не має наміру змінювати традиційну штатну та кадрову систему на повністю контрактну армію.

Нагадаємо, що раніше Лукашенко заявив, що пожартував про те, що найманці ПВК "Вагнер" хочуть напасти на Польщу. Він запевнив, що Сувальський коридор уздовж кордонів Польщі та Литви, що веде до Калінінградської області РФ, йому нібито "тисячу років не потрібний".

Також Іран та Білорусь, які підтримують країну-агресор Росію у її повномасштабній агресії проти України, підписали договір про військове співробітництво, а також затвердили план його реалізації на 2023 рік. 

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel, Threads і Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader