Два судна, які минулої доби прямували до порту Ізмаїл, відмовилися швартуватися після атаки безпілотниками в ніч на середу на портову та промислову інфраструктуру Одеської області.
Про це повідомив представник Одеської залізниці на нараді під керівництвом заступника директора департаменту комерційної роботи АТ Укразалізниця Валерія Ткачова.
— Налагоджується робота з вивантаження зернових вантажів, але є певні проблеми… За добу два капітана відмовилися пришвартуватися у зв’язку з подіями, які були… всі про них знають, – сказав представник Одеської залізниці.
За даними додатка для моніторингу військово-морського руху Marine Traffic, у порту Ізмаїл у четвер перебуває 117 суден, очікується 20 суден, 21 судно вирушає в найближчі 24 години.
У понеділок повідомлялося, що кількість суден у порту Ізмаїл зросла до 120 проти 109 минулого тижня. Протягом тижня кількість суден у порту становила 111-113.
За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Україна може почати страхування суден, які йтимуть зерновим коридором, за рахунок власного бюджету.
— Зараз ми в уряді обговорюємо і, переконаний, ухвалимо рішення про страхування суден і відповідних компаній, які йтимуть зерновим коридором, – відзначив прем’єр під час пресконференції.
Він додав, що Україна вже застрахувала судна, які здійснюють експорт та імпорт товарів через дунайські порти. Водночас, Шмигаль зауважив, що ризики щодо Чорного моря є очевидними, оскільки, якщо росіяни все ж вирішать затопити торгове судно, це “колосально ускладнить нашу роботу з партнерами щодо зернового коридору”.
Вночі 2 серпня російські війська атакували Одещину ударними безпілотниками. Під удар потрапили об’єкти портової та промислової інфраструктури Дунаю.