Про це він розповів на каналі «UKRAINE THE BEST».
За словами гостя програми, така увага до колекції його батька, Івана Гончара, була через ідеологію, адже він колекціонував не марки чи коробки сірників. Хоча, зазначає він, Іван Гончар не хотів, щоб його називали колекціонером, свою колекцію він використовував, аби показати українську культуру такою, якою вона була насправді.
«Оскільки на той час у музеях акцент був на тому, що все, що було до 1917 року, це погано, а от після революції, уже у радянський час мистецтво розквітає, і це мистецтво показували більше, аніж всю історію української культури. Наголос був радше на боротьбу класів, багатий-бідний. А Іван Гончар показував нашу спадщину, органічність, красу нашого народу», - пояснює Петро Гончар.
Як він розповідає, Іван Гончар об’їздив усю Україну, побував і у Європі, а потім там і залишився, рік провчився в академії у Берліні, побачив, як живе світ, і вирішив, що треба будувати в Україні щось подібне. Звичайно, констатує гість програми, ресурс був не той, тим паче в опозиції до влади, це було тяжко, але він інакше не міг, він любив істину і правду.
«Музей, який створював Іван Гончар, - це вся україніка. Тобто там і професійне мистецтво, але в основі було народне, тому що на той час народне мистецтво найбільше зберегло своє українське обличчя, а професійне, академічне орієнтувалося на різне і воно було деформоване радянськими диктатами, як треба творити, воно орієнтувалося більше на росію», - стверджує Петро Гончар.
Також Politeka писала про те, що Трима розповіла, як вдалося зберегти експонати музеїв після окупації Маріуполя.