Попри свою репутацію вельми ледачих тварин, лінивці, як показує відео, цілком здатні за себе постояти, якщо того вимагають обставини.
У дикій місцевості Амазонки камера-пастка зафіксувала подію — сутичку двопалого лінивця і дикої кішки. Попри репутацію лінивців і небезпеку хижака, кінець цієї історії виявився вельми непередбачуваним, пише Science Alert.
За словами дослідників з Університету Анд у Колумбії, Університету Техасу, Остіна в США та Університету Сан-Франциско-де-Кіто в Еквадорі, зазначають, що зняті кадри насправді доволі рідкісні. Камера-пастка зняла двопалого лінивця Ліннея (Choloepus didactylus) під час його обідньої перерви в болотистій місцевості, також відомій як мінеральний лизун.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Однак трапеза лінивця була перервана атакою оцелота (Leopardus pardalis), який також націлився перекусити. Можна було б припустити, що лінивець легко стане жертвою дикої кішки, проте сталося інше — кількома швидкими ударами лінивець відбив атаку хижака, а потім відносно швидко втік деревом, що перетинає мінеральний лизун.
Дослідники зазначають, що такі кадри надзвичайно рідкісні з низки причин. По-перше, не так часто напади хижаків вдається зняти на камеру. По-друге, лінивці, як правило, відвідують подібні місця вночі. По-третє, раніше лінивці не розглядалися як здобич для оцелотів, а тому неясно як хижак планував цю атаку.
За словами антрополога Ентоні Ді Фіоре з Техаського університету в Остіні, і лінивці, і оцелоти — надзвичайно складні для вивчення. Вони ведуть тихий спосіб життя, а тому їх важко виявити та поспостерігати за ними в дикій природі.
Зазначимо, що дослідникам досі незрозуміло, чи зміг лінивець насправді сховатися від дикої кішки, оскільки у камери-пастки вельми обмежене поле зору. Однак вчені повернулися на місце події через два дні після сутички, і не виявили слідів лінивця.
Це відео також є нагадуванням, що попри свої повільні рухи й повільний метаболізм, лінивці все ж можуть змагатися з більш моторними істотами в дикій природі. І, судячи з відео, їм це непогано вдається.
Раніше Фокус писав про те, що жорстоку сутичку двох великих самців гризлі змогли побачити на Алясці.