В Міноборони заперечили свою причетність до закупівлі неякісної форми: військова частина купувала форму напряму
В Міноборони заперечили свою причетність до закупівлі неякісної форми: військова частина купувала форму напряму

В Міноборони заперечили свою причетність до закупівлі неякісної форми: військова частина купувала форму напряму

В Міноборони заперечили свою причетність до закупівлі неякісної зимової формидля підрозділу ТрО ЗСУ. Там заявили, що військова частина купувала форму напряму. Наразі з цього приводу ведеться розслідування.

Про це відомство повідомило в Telegram. Там опублікували коментар Міністерства з приводу інформації Київської міської прокуратури та спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону про викриття та повідомлення про підозру директору приватної фірми у заволодінні виділеними коштами.

"За матеріалами слідства, у 2022 році між військовою частиною та швейною фабрикою були укладені договори на поставку форменого одягу для військовослужбовців. Підрозділи Міністерства оборони до даного процесу закупівлі: визначення потреби, пошуку виконавця, укладання договору та супроводу виконання технічних умов – не залучалися", – йдеться в повідомленні.

Там наголосили, що у відомстві сповідується нульова толерантність до корупції та у всіх випадках антикорупційних дій міністерство всебічно сприяє досудовому розслідуванню і проводить відповідні внутрішні перевірки.

Разом з тим, в Міноборони наголосили, що згідно із законом, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено у законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

Як відомо, скандал розгорівся навколо того, що за даними ЗМІ, Міністерство оборони України восени 2022 року нібито уклало контракт із турецькою фірмою Vector avia hava araçlari на постачання зимового одягу для військових.

Йшлося, що до України попрямували "камуфляжні куртки", які переоформили як "зимові повітрозахисні" і майже втричі підняли ціну.

"За нашими даними, середня вага китайських курток була два кілограми. А турецької — 1,1 кг. Це дуже схоже на різницю між літнім жакетиком і зимовою теплою курткою... У розпорядженні ZN.UA є пакет супровідних документів на одну з партій товару від Vector avia. Тут чудово видно, як 4900 курток загальною вартістю 142 тис. дол перетворюються на 4900 курток за 421 тис. дол. Дорогою між турецькою й українською митницями куртки магічно перетворилися з "камуфляжних" на "зимові повітрозахисні" і на цьому перетворенні набрали державної ваги з 29 до 86 доларів за штуку", – зазначено в журналістському розслідуванні.

Також ЗМІ писало, що у судовому реєстрі є дані про кримінальне провадження щодо цього одягу.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 1 лютого, Держбюро розслідувань оголосило про підозритрьом чиновникам Міноборони, які відповідали за закупівлі для армії. За словами генерального прокурора України Андрія Костіна, останнього підозрюють у лобіюванні договорів на закупівлю продуктів за завищеними цінами, а також у причетності до закупівель бронежилетів, касок, одягу та інших речей для потреб ЗСУ низької якості на загальну суму понад 1 млрд грн.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader