У серпні також святкують свята пророка Іллі, Марії Магдалини, Успіння праведної Анни, Матері Пресвятої Богородиці, великомученика Пантелеймона, свято Преображення Господнього, Успіння Пресвятої Богородиці тощо. Відповідну пам’ятку опублікувала пресслужба ПЦУ.
Там пояснили, що ці релігійні свята досить популярні, у народі їх називають "літня" Анна, "перший", "другий" і "третій" Спас, "перша" Пречиста тощо.
"Часто люди, не замислюючись над змістом, зводять святкування лише до освячення у церкві меду, фруктів чи зілля", – зазначають у ПЦУ. Проте Спас не може бути медовим чи яблучним.
А народні "три" Спаси – це зовсім різні три релігійних свята, не пов’язані між собою ані хронологічно, ані географічно, ані змістовно. Єдине, що між ними спільного – це постать нашого Спасителя Господа Ісуса Христа, на честь якого ці свята встановлені,
– заявили в ПЦУ.
"Три" Спаси святкують у такі дати:
- 14 серпня – Винесення чесних древ животворчого Христа Господнього;
- 19 серпня – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа;
- 29 серпня – перенесення з Едеси до Константинополя нерукотворного образа Господа Ісуса Христа.
У ПЦУ пояснили, що Спас, тобто Спаситель Господь наш Ісус Христос, не може бути медовим, яблучним, горіховим, хлібним чи полотняним.
У Церкві нагадали, що насамперед на серпень припадає Успенський піст, який за церковним уставом прирівнюється до Великоднього посту.
Які релігійні свята відзначають в серпні / Інфографіка ПЦУ
Нагадаємо, що Православна церква України вже цього року переходить з юліанського на новоюліанський календар. Перехід відбудеться вже 1 вересня 2023 року. Як змінюються дати свят – читайте у статті.