Велика авіакомпанія запропонувала відновити перельоти з України: чи це безпечно і звідки можуть літати
Велика авіакомпанія запропонувала відновити перельоти з України: чи це безпечно і звідки можуть літати

Велика авіакомпанія запропонувала відновити перельоти з України: чи це безпечно і звідки можуть літати

Авіакомпанія Air Ocean Airlines запропонувала відновити польоти з аеропорту Ужгорода до ЄС. Ніби після зльоту літак практично відразу потрапляє на територію НАТО і немає ризику, що російська ракета знищить транспорт. Однак при цьому експерти налаштовані скептичніші: для відновлення польотів необхідно, щоб це визнали безпечним.

Як йдеться у публікації ТСН.ua, Air Ocean Airlines готова використовувати два літаки Ан-148, якими користувалася до початку війни. За словами директора авіакомпанії В'ячеслава Гериги, компанія могла б відкрити польоти з Ужгорода, якщо це буде визнано безпечним.

А авіакомпанії SkyUp запевнили, що питання слід розглядати комплексно та враховувати безліч факторів. Насамперед процес відновлення роботи залежатиме від умов безпеки польотів в українському небі, а далі від активної позиції держави, зацікавленості міжнародних інвесторів, готовності страхових компаній надавати страхове покриття, збереження ліцензій авіаційного персоналу, платоспроможності наших громадян тощо.

"Приміром, якщо країна розпочне підготовчу роботу вже зараз і розробить план щодо відновлення авіаційної інфраструктури та залучення коштів у цю сферу, це може бути питанням кількох місяців після того, як дозволяють громадянські польоти після перемоги України. Дуже важливо говорити про майбутнє авіації вже зараз і, наскільки це можливо, прогнозувати механізми, які вводитиме держава для відновлення авіації та захисту українських бізнесів", – розповіли у пресслужбі SkyUp.

Там додають, що SkyUp готова повернутися до українського неба після його відкриття. Однак для відновлення повноцінної роботи всього авіаційного потенціалу країни можуть знадобитися місяці.

"На сьогодні ми зберігаємо понад 1200 робочих місць в авіаційній галузі. Водночас в умовах обмежених можливостей для операційної діяльності вже сплатили податків на суму понад 165 млн грн. Ми переконані, що цивільна авіація України має великий потенціал для розвитку та після перемоги буде відігравати важливу роль у формуванні інвестиційної привабливості нашої країни", – додають в авіакомпанії.

Як повідомляв OBOZREVATEL, українська цивільна авіація зупинилася 24 лютого. Більшість аеропортів пошкоджено, частина літаків виявилася заблокованою, фахівці не можуть підтримувати свою кваліфікацію і для отримання ліцензій змушені будуть знову проходити навчання. Про те, коли українці матимуть змогу літати, що потрібно для відновлення інфраструктури та які перспективи, читайте у матеріалі.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader