Білорусь може фінансувати ПВК "Вагнера" замість Росії, – британська розвідка
Білорусь може фінансувати ПВК "Вагнера" замість Росії, – британська розвідка

Білорусь може фінансувати ПВК "Вагнера" замість Росії, – британська розвідка

Розвідники припускають, що ПВК "Вагнера" чекає скорочення та реконфігурації. Раніше в ISW писали, що вагнерівці можуть залишити Білорусь через те, що Алєксандр Лукашенко відмовився фінансувати їх.

Хто може фінансувати вагнерівців

Є реалістична можливість того, що Кремль більше не фінансує групу. Якщо російська держава більше не платить "Вагнеру", то другим найімовірнішим платником є білоруська влада,
– пояснили розвідники.

Разом з тим вони сказали, що витрати на вагнерівців були б "небажаним витоком скромних білоруських ресурсів".

Що чекає на найманців Пригожина

Розвідники Великої Британії пояснюють, що вагнерівці, ймовірно, рухаються до скорочення та реконфігурації. В основному це відбувається для того, щоб заощадити на витратах на заробітну плату персоналу в період фінансового тиску.

Адже після невдалого заколоту Євгєнія Пригожина 23 червня 2023 року Кремль міг діяти проти інших бізнес-інтересів власника "Вагнера". Саме тому існує реальна можливість, що Кремль більше не фінансує найманців.

Вагнерівці в Білорусі: коротко

  • Після невдалого заколоту Пригожина Росія перекинула вагнерівців у Білорусь. Там вони розмістились у таборі у селі Цель Осиповицького району Могильовської області Білорусі.
  • Аналітики американського Інституту вивчення війни заявили, щостатус передислокації найманців Пригожина залишається незрозумілим. Адже перед цим говорили, що нібито найманців можу повернути назад в Росію.
  • Перед цим британська розвідка повідомляла, щобіля країн НАТО зараз плануються навчання білоруської армії, які інструктуватимуть бійці ПВК "Вагнера". Навчання пройдуть в районі Гродно на північному заході Білорусі, що неподалік польсько-литовського кордону.
  • На фоні цих подій Польща посилила захист, направивши до кордону з Білоруссю 10 тисяч військових. Перед цим туди скерували авіацію. Литва також посилила кордон та заявила про плани закрити два пункти пропуску з Білоруссю – Шумськ та Тверч.
Теги за темою
Росія Білорусь
Джерело матеріала
loader
loader