Металошукачі знайшли рідкісний золотий скарб, розкиданий посеред поля
Металошукачі знайшли рідкісний золотий скарб, розкиданий посеред поля

Металошукачі знайшли рідкісний золотий скарб, розкиданий посеред поля

Металошукачі виявили скарб із золотими монетами, розкиданими на відкритому полі в Англсі, острові в Уельсі, що стало першою знахідкою валюти залізного віку в країні.

15 добре збережених монет, викарбуваних десь між 60 і 20 роками до н.е., відомі як статери і були загальною валютою в Стародавній Греції.

Дизайн кожної з монет дуже стилізований, похідний від македонських золотих монет Філіпа II, на яких зображено бюст Аполлона на лицьовій стороні та двокінну колісницю і візника на реверсі (з іншої сторони). На лицьовій стороні цих статерів зображено вінок і волосся Аполлона, тоді як на реверсі — стилізований кінь із трикутною головою та різними символами навколо нього. Ці символи є ключовими відмінними ознаками для поділу монет на різні типи.

Металошукачі знайшли рідкісний золотий скарб, розкиданий посеред поля - Фото 1

Ймовірно, їх використовувало плем’я Коріелтаві, яке населяло цю територію в залізну добу.

Після поступового виявлення монет у період з липня 2021 року по березень 2022 року металодетектори повідомили про це Portable Antiquities Scheme, організацію, якою керують Британський музей і Музей Уельсу. Цього тижня влада оголосила знахідку «скарбом».

«Знайти золотий статер завжди було номером один у моєму списку бажань», — сказав у заяві Ллойд Робертс, один із металошукачів. «Ми були раді виявити, що це перший скарб золотих монет залізного віку, знайдений в Уельсі».

Хоча експерти з Gwynedd Archaeological Trust, організації, яка надає археологічні послуги для Уельсу, не були впевнені, як монети потрапили в поле, вони знають, що вони були викарбувані на трьох різних монетних дворах у теперішньому Лінкольнширі, графстві в Англії.

Металошукачі знайшли рідкісний золотий скарб, розкиданий посеред поля - Фото 2

Знахідка монет цього періоду в Уельсі неймовірно рідкісна, оскільки племена залізного віку в регіоні зазвичай не використовували іноземну валюту. На підставі попередніх досліджень, які вказують на те, що острів був «важливим релігійним центром» з першого століття до нашої ери до першого століття нашої ери, експерти вважають, що монети могли використовуватися як підношення богам.

«Цей скарб є фантастичним прикладом багатого археологічного ландшафту, який існує в північно-західному Уельсі», — написали чиновники в заяві. «Хоча безпосереднє розташування знахідки не дало жодних підказок щодо походження знахідки, місце знахідки лежить у районі відомої доісторичної та ранньоримської діяльності та допомагає покращити наше розуміння цього регіону». Колекція монет буде виставлена ​​в Oriel Môn, музеї та галереї в Англсі.

Джерело матеріала
loader
loader