Міністр освіти Лісовий закликав не змушувати учнів йти на перший урок, якщо вони втомлені через нічну тривогу
Міністр освіти Лісовий закликав не змушувати учнів йти на перший урок, якщо вони втомлені через нічну тривогу

Міністр освіти Лісовий закликав не змушувати учнів йти на перший урок, якщо вони втомлені через нічну тривогу

Якщо дитина не виспалася через нічну повітряну тривогу, просидівши в укритті, і почувається втомленою на ранок, не варто її змушувати йти на перший урок. Це нормально пропустити заняття й наздогнати цю тему пізніше.

Таку заяву зробив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"На моє переконання, якщо дитина не виспалася і почувається втомленою на ранок, не варто її змушувати йти на перший урок. Це нормально - пропустити заняття й наздогнати цю тему пізніше", – зазначив міністр.

Він уточнив, що пропущене заняття можна наздогнати, зокрема, на платформі Всеукраїнської школи онлайн.

Лісовий пояснив, що потрібно розуміти, що втомлена дитина навряд чи зможе сприймати матеріал на уроці й мати необхідний рівень концентрації.

Крім того, якщо учень чи учениця пропускає самостійну чи контрольну, то він радить надавати можливість доскласти цю роботу.

“Варто у навчальному процесі фокусуватися на головному, використовуючи усі переваги академічної свободи", – зазначив він.

Лісовий також наголосив, якщо у вчителя, який веде урок дистанційно, почалася тривога, а у дітей в класі ні, то вчитель має перервати заняття та йти до укриття.

“Якщо є можливість продовжити заняття зі сховища – чудово. Якщо немає – це не катастрофа. Безпека – понад усе", – зазначив він.

Міністр додав, що зараз як ніколи важливо берегти свій ресурс та одне одного.

"Це питання не стільки про академічну успішність і правила, скільки про ментальне здоров’я – і школярів, і педагогів. Усім зараз важко. Війна стосується кожного з нас. Привносить зміни у життя, у його різні сфери. Додається навантаження, якого б у мирний час не було. Тому зараз як ніколи важливо берегти свій ресурс та одне одного. Стійкість – наша суперсила. Ми можемо більше, ніж думаємо. Але водночас маємо дбати про наше фізичне та психічне здоров’я, щоб мати стійке суспільство, яке здатне на більше", – резюмував він.

Нагадаємо, з 1 вересня в Україні діятимуть три формати навчання: онлайн, очне та змішана форма. За яким саме форматом навчатись, влада кожної області буде визначати сама.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Київ продовжує підготовку до нового навчального року, який має початись із 1 вересня. У межах цих робіт, зокрема, планують облаштувати укриття додатково у 437 закладах освіти.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader