Олексій Венедиктов про рішення холдингу «Газпром-медиа» не продовжувати права на «Эхо Москвы»: «Маємо справу зі змовою, а не з помилкою»
Олексій Венедиктов про рішення холдингу «Газпром-медиа» не продовжувати права на «Эхо Москвы»: «Маємо справу зі змовою, а не з помилкою»

Олексій Венедиктов про рішення холдингу «Газпром-медиа» не продовжувати права на «Эхо Москвы»: «Маємо справу зі змовою, а не з помилкою»

8 серпня стало відомо, що інформагентство «Россия сегодня», яким керують пропагандисти Кисельов і Симоньян, подало заявку на реєстрацію бренду «Эхо Москвы».

Представники «Газпром-медиа» на раді директорів ліквідованої радіостанції «Эхо Москвы» проголосували проти продовження її прав на товарний знак «Радио Эхо Москвы» и «Эхо Москвы». Про це написало видання «Медуза», посилаючись на повідомлення колишнього головного редактора радіостанції Олексія Венедиктова.

«Представники “Газпром-медиа” проголосували проти продовження. Значить, маємо справу зі змовою, а не з помилкою. Добровільно відмовляються від мільйонної (у доларах) власності. Які підприємливі», — прокоментував рішення мажоритарних акціонерів «Эха» Венедиктов.

У «Газпром-медиа» заявили, що ухвалили рішення про ліквідацію ЗАТ «Эхо Москвы», тому що закрита за рішенням Кремля радіостанція генерує збитки.

«Міноритарні акціонери у фінансуванні товариства не беруть участі і жодних пропозицій щодо діяльності товариства не висувають. На думку мажоритарного акціонера, вартість товарного знака ЗАТ “Эхо Москвы” у його нинішньому стані Олексій Венедиктов значно перебільшив», — заявили у «Газпром-медиа».

Коментуючи цю новину, ексголовний редактор радіостанції «Эхо Москвы» Олексій Венедиктов заявив, що бренд належить ЗАТ «Эхо Москвы», яке все ще існує, тому реєстрація нового бренду є незаконною. Попри це, Венедіктов вважав, що російська влада все одно дозволить реєстрацію.  

26 лютого 2022-го російський регулятор «Роскомнагляд» висунув вимогу видалити матеріали 10 видань, серед яких більшість були російськими: «Эхо Москвы», «ИноСМИ», «Медиазона», New Times, «Дождь», «Свободная Пресса», «Крым.Реалии», «Новая Газета», «Журналист», «Лениздат».

Йшлося про матеріали «про обстріл українських міст і загибель мирних жителів України внаслідок дій російської армії, а також матеріали, в яких операція називається нападом, вторгненням або оголошенням війни».

Роскомнагляд погрожував ЗМІ адміністративним штрафом до 5 мільйонів рублів. 

1 березня стало відомо, що за рішенням Генпрокуратури Росії на території країни стали недоступними сайти телеканалу «Дождь» і радіо «Эхо Москвы». Сайт радіо також погрожували заблокувати.

Як написав головний редактор «Эха Москвы» Олексій Венедиктов, у Генпрокуратурі вказали на матеріали із закликами до екстремізму та буцімто неправдиві відомості про дії російських військових в Україні.

Через два дні Рада директорів «Эха Москвы» ліквідувала радіостанцію та її сайт, після чого медіакомпанія була змушена видалити свої акаунти в соцмережах та вимкнути сайт.

У вересні 2022-го стало відомо, що «Эхо Москвы» відновить свою роботу під назвою «Эхо». Частина співробітників медіа залишилась у Москві, однак центр проєкту перемістився за кордон РФ.

2 жовтня медіапроєкт «Эхо» запустив новий сайт, але вже наступного дня в Росії він був заблокований.

Фото: скриншот

 

Теги за темою
Росія Газпром
Джерело матеріала
loader
loader