Навчання українських пілотів на F-16 вже розпочалися — Резніков
Навчання українських пілотів на F-16 вже розпочалися — Резніков

Навчання українських пілотів на F-16 вже розпочалися — Резніков

Навчання українських пілотів на F-16 вже розпочалися — Резніков

Вони триватимуть щонайменше п'ять  місяців.

Навчання українських пілотів на F-16 вже розпочались, заявив міністр оборони Олексій Резніков 24 каналу.

За його словами, до літакової коаліції увійшли 11 країн, а лідерство щодо проєкту навчання українських пілотів, техніків та інженерів взяли Нідерланди та Данія.

Коли планується завершити навчання, як і інші подробиці, Резніков не повідомив, однак пояснив, що рішення про їх завершення прийматимуть інструктори, які оцінюватимуть, наскільки  українські пілоти, інженери та техніки сприймають нові навички та взаємодіють між собою.

Цей процес, за словами міністра, триватиме близько шести місяців. Такі терміни визначили партнери після оцінювання в США українських пілотів, їх рівня підготовки та здібностей.

«Хтось, можливо, швидше зможе. Люди талановиті. Але щоби не було ілюзій, може так статися, що частина льотчиків буде готова за п’ять місяців, а інженери та техніки ще не будуть готові. А літак – дуже складна система. Одного пілота недостатньо. Щоби будувати виправдані очікування – мінімум шість місяців. Але не розчаровуйтеся, якщо це буде більше», – сказав він.

До програми  також входить навчання з англійської мови, адже базового рівня іноземної для пілотів недостатньо.

Водночас, поки триватиме навчання — влада працюватиме над тим, щоб якомога швидше отримати якомога більше винищувачів та зброю, яку вони нестимуть. Згоду на передачу країнами-партнерами F-16 мають надати Сполучені Штати Америки.

США будуть готові схвалити передачу винищувачів F-16 після завершення навчання українських пілотів. 

«Кожна країна отримуватиме такий дозвіл і буде казати: "Я готовий передати таку кількість літаків". Відповідно, із запчастинами, можливістю забезпечення. "Я готовий передати таку кількість ракет або авіаційних бомб, або чогось ще". Тоді буде зрозуміла друга частина проєкту», — пояснив Олексій Резніков.

США на запит Даніїсхвалили передачу Україні навчальних матеріалів для підготовки українських пілотів до польотів на F-16 та технічного обслуговування літаків

Джерело матеріала
loader
loader