![Чи можна звільнити із ЗСУ помилково мобілізованих: відповідь правозахисниці](https://thumbor.my.ua/1cWWLfUS6xyysNxJ-XWzrUHwGTs=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F6faa89caa3ab4dc773c8261b60e1d7e0.jpg)
Чи можна звільнити із ЗСУ помилково мобілізованих: відповідь правозахисниці
За словами правозахисниці, навіть якщо у людини є відповідна довідка, то такої підстави як наявність інвалідності для звільнення не існує.
Під час мобілізації до лав ЗСУ потрапляють чимало громадян з реальними групами інвалідності, проте підстав для їх звільнення зі служби немає.
Про це розповіла правозахисниця, співзасновниця і голова "Правозахисного центру для військовослужбовців "Принцип" Любов Галан, передає "Громадське радіо".
"У нас часто питають як може бути таке, що в ЗСУ досить багато людей з реальними групами інвалідності й ця проблема дуже гостра, бо підстав для звільнення цих людей з ЗСУ нема", – каже правозахисниця.
За її словами, навіть якщо у людини є відповідна довідка, то такої підстави як наявність інвалідності для звільнення просто не існує.
"Механізму звільнення цих людей помилково чи злочинно-помилково мобілізованих немає. Вони застрягають і навіть були законодавчі пропозиції щодо змін у механізмі поки вони не були розглянуті. Рішення про ухвалюються приймаються не зовсім відповідно навіть до чинного наказу про ВЛК", – підсумувала Любов Галан.
Раніше ми писали, як МСЕКи наживаються на військових і цивільних та коли ці комісії ліквідують.
- На Львівщині чоловік відсудив чималу компенсацію за вручення повістки: як це йому вдалося
- Чи мобілізують в Україні 3 мільйони чоловіків заради перемоги: експерти про ймовірність тотального призову
- Чи мають право працівники ТЦК зупиняти громадський транспорт для вручення повісток: відповідь військкома
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)