Запущено процес забору води для мешканців Кривого Рогу через першу нитку в ланці «Інгулець-Кряжево». Це частина нового магістрального водогону на Дніпропетровщині, який почали будувати на третій день після теракту на Каховській ГЕС. Про це повідомив віцепрем'єр з відновлення Олександр Кубраков.
Зазначається, що близько чверті мешканців Кривого Рогу отримають доступ до централізованого водопостачання.
Кубраков запевнив, що якість води відповідає всім нормам та стандартам.
«Інгульець-Кряжево» складається з чотирьох ниток. Запуск решти трьох має відбутися на початку осені. З початком забору через «Інгульець-Кряжево» вода з річки Інгулець подається насосною станцією в підземний трубопровід. Далі відкритим каналом потрапляє у південне водосховище і подається мешканцям Кривого Рогу. Цей процес триватиме до 10 днів.
Проєкт магістрального водогону безпрецедентний як за термінами, так і за обсягом робіт та номенклатурою обладнання. Він містить три ланки загальною довжиною майже 150 км. Попереду – запуск ще двох ліній: «Марганець-Нікополь-Покров» (довжина 40,9 км) та «Запоріжжя-Томаківка-Марганець» (76,7 км).
Віцепрем’єр повідомив, що роботи на будівництві магістрального водогону продовжуються безперервно.
У 2023 році на правому березі Дніпра працюють лише 13 зрошувальних систем. Терористичний акт на Каховській ГЕС фактично залишив без джерела води 94% зрошувальних систем в Херсонській, 74% – в Запорізькій та 30% – в Дніпропетровській областях. Знищення Каховської ГЕС призведе до того, що поля на півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі. Без Каховського водосховища постраждають не лише аграрії та водокористувачі, а й джерела питного водопостачання населених пунктів.
Негативні наслідкизнищення Каховської ГЕС також будуть і для рибного господарства. Вже фіксується загибель риб, як молоді, так і дорослих особин. Щойно закінчився період нересту і внаслідок падіння рівня води ікра висохне на змілілих ділянках.