/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F67%2F9e57cf1bf4318d486b42955b038aa73b.png)
Що означає українське слово "відтак": помиляються більшість людей
Часом у прагненні якнайшвидше перейти на українську мову деякі люди починають вживати красиві, але малозрозумілі їм слова не в тому значенні, яке дає їм словник. Бажання почати інтуїтивно відчувати мову зрозуміле і правильне, але з такими оманливими словами можна і допомогти.
На основі однієї поширеної помилки вживання слова створив свій експрес-урок відомий мовознавець Олександр Авраменко. Він розповів, що невластивого собі значення останнім часом набув прислівник "відтак".
Недосвідчені мовці, роблячи висновок з його форми (воно наче складається зі слів "від" і "так"), вживають його там, де зазвичай потрібні сполучники "відтак". Їм здається, що воно вказує на причинно-наслідковий зв'язок. Але словники подають "відтак", як синонім слів "потім", "після того", тобто у своєму правильному значенні воно вказує на плин часу.
Таким чином, неправильним буде такий приклад ужитку прислівника: "Ми запрошуємо усіх до співпраці, відтак (тому) пропонуємо їм свою угоду". А от правильним, за словами Авраменка, використанням слова є речення: "Спочатку жив у Вінниці, а відтак в Одесі". Тут "відтак" використовується, як повний синонім слова "потім".
Підписуйтесь на канали OBOZREVATEL в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

