Передбачається, що на його втілення може знадобитися 28,5 млрд грн, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Над цим планом ми працювали майже рік... 12 команд сформували 154 проєкти", - зазначив мер Маріуполя Вадим Бойченко.
Робота велася за такими напрямками: безпека життєдіяльності мешканців, гуманітарна допомога, початкове відновлення житла, комунальні послуги, транспорт та дорожня інфраструктура, охорона здоров'я, публічні послуги, економіка, освіта, нове позиціонування Маріуполя, людський капітал та культура, спорт і дозвілля.
"План негайної відповіді, про який ми говоримо, - це подієвий план, спрямований на те, щоб не допустити гуманітарної кризи в місті... Усе прораховано, бюджет є, і він складає майже 28,5 млрд грн", - поінформував перший заступник міського голови Михайло Когут.
За словами мера Бойченка, втілення Fast Recovery Plan потребуватиме двох років, а відбудова Маріуполя (Mariupol Reborn) розтягнеться на десятиліття.
"86 діб руйнувань - 20 років відродження Маріуполя. Це ціна цієї війни", - наголосив міський голова.
Наразі створено чотири концепції відродження міста, які зараз починають об'єднувати в одну цілісну.
"Для того, щоб відповісти, скільки треба грошей для відбудови міста, ми обережно взяли дистанційну методику Світового банку", - повідомив Бойченко.
Він зауважив, що загальну оцінку пошкоджень і збитків міста здійснює Європейський банк реконструкції і розвитку у співпраці зі Світовим банком, і робота триватиме 1,5-2 роки.
Як повідомляв Укрінформ, агресія Росії спричинила в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто майже на 90% зруйноване внаслідок ворожих обстрілів. Пошкоджені та зруйновані житлові будинки, лікарні, школи, дитсадки тощо.
Фото: Getty Images