Співробітники СБУ викрили банду фальшивомонетників, які хотіли продати у Києві пів мільйона підроблених доларів США. "Клієнтам" пропонувались фейкові купюри за 60% від ринкової вартості реальних іноземних грошей.
Про це повідомили в пресслужбі Головному управлінні Служби безпеки України і столиці та Київській області. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
"Служба безпеки спільно з БЕБ провела спецоперацію у трьох регіонах України, у результаті якої нейтралізовано потужне угруповання фальшивомонетників. Зловмисники збиралися продати у Києві пів мільйона підроблених доларів США", – розповіли в пресслужбі.
Організатора злочинної групи затримали на гарячому, коли він хотів продати "пробну" партію банкнот у розмірі 50 тисяч підроблених доларів.
Встановлено, що учасники угруповання підшукували оптових покупців фальшивої валюти через власні зв’язки у кримінальних колах. Фейкові купюри зловмисники пропонували своїм клієнтам за 60% від ринкової вартості реальних іноземних грошей.
"За даними слідства, незаконну діяльність організував мешканець Ужгорода, який залучив до складу злочинної групи двох спільників – жителів Києва та Львова. При обшуках за адресами проживання та в автомобілях фігурантів вилучено понад 70 тис. доларів США, з них 50 тис. – фальшивих. Також виявлено спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації, паспорти сторонніх осіб, печатки, а також вироби із золота і твори живопису з ознаками підробки", – уточнили в СБУ.
За фактом виготовлення та збут підроблених грошей, відкрито кримінальне провадження. Організатор наразі перебуває під варто. Вирішується питання щодо повідомлення про підозру двом його спільникам. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину, насамперед каналів надходження фальшивої валюти.
Як повідомляв OBOZREVATEL, фальшивомонетники стали набагато менше підробляти гривні. Так, за підсумками 2022 року на 1 млн справжніх купюр припадало близько 2,2 підроблених, тоді як у 2021-му було 7,1 фальшивих банкнот на 1 млн справжніх. Проте отримати фальшиві гроші українці все одно можуть. Втім, є 3 способи, які допоможуть розпізнати підробку.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!