Уряд звільнив Крука з посади голови ДСНС: хто його замінить і чим завершилося розслідування авіакатастрофи в Броварах
Уряд звільнив Крука з посади голови ДСНС: хто його замінить і чим завершилося розслідування авіакатастрофи в Броварах

Уряд звільнив Крука з посади голови ДСНС: хто його замінить і чим завершилося розслідування авіакатастрофи в Броварах

У Кабінеті міністрів України ухвалили рішення про звільнення Сергія Крука з посади голови Державної служби з надзвичайних ситуацій. Це сталося після завершення внутрішньої перевірки у ДСНС, пов'язаної з катастрофою гелікоптера 18 січня 2023 року, що призвела до загибелі вищого керівництва Міністерства внутрішніх справ України включно з міністром Денисом Монастирським.

До призначення нового очільника ДСНС покладання обов'язків голови Держслужби покладено на заступника керівника Володимира Демчука. Про це 25 серпня повідомив чинний міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

25 серпня стало відомо про звільнення Кабміном голови ДСНС Сергія Крука. Виконувати обов'язки керівника до призначення нового очільника буде заступник Крука Володимир Демчук.

Рішення про звільнення посадовця пов'язане з завершенням внутрішньої перевірки у ДСНС, пов'язаної з катастрофою гелікоптера ДСНС 18 січня 2023 року у Броварах на Київщині. На борту тоді перебувало вище керівництво Міністерства внутрішніх справ, зокрема, й міністр Денис Монастирський.

Усі, хто перебував на борту, включно з членами екіпажу, загинули.

"Внутрішня перевірка в ДСНС завершена. За її результатами будуть прийняті додаткові кадрові рішення. Державна служба з надзвичайних ситуацій працює в штатному режимі", – написав Клименко.

Нагадаємо, 18 січня 2023 року в авіакатастрофі в Броварах загинуло керівництво МВС: на борту були Монастирський і Єнін. Гелікоптер, в якому летіли посадовці, зачепив дитсадок. Загинули всі, хто перебував на борту вертольота, а також діти та дорослі, що були у дитсадку.

Розслідування обставин катастрофи тривало понад півроку. На початку серпня Офіс генпрокурора повідомив про підозру п’ятьом посадовцям Державної служби України з надзвичайних ситуацій у справі про падіння гелікоптера у Броварах. Серед них – нначальник Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС України, в.о. командира частини, заступник командира з льотної підготовки, командир авіаційної ескадрильї, начальник служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України з міста Ніжин Чернігівської області.

"Посадовцям Управління авіації ДСНС та спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту інкримінується порушення правил безпеки польотів (безпеки руху повітряного транспорту), що спричинило загибель людей та велику матеріальну шкоду (ч. 3 ст. 276 КК України). Начальнику служби безпеки польотів цього ж загону повідомлено про підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки", – пояснювали тоді в Офісі генпрокурора.

Слідство вважає, що посадовці, яким повідомили про підозри, допустили "відверті порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту", що зрештою призвело до трагедії.

У ході розслідування слідчі похвилинно відновили день аварії, а також розшифрували "чорні скриньки". За версією слідчих, під час польоту керівництва МВС на схід України, посадовці проігнорували внутрішні інструкції і вимоги законодавства й залучили до перевезення делегації гелікоптер, який перебував на чергуванні для реагування на потенційні надзвичайні ситуації у Києві та області.

"Повітряне судно не мало дозвільних документів на виконання інших видів польотів", – зазначали у ОГПУ.

До того ж під час підготовки до польоту командиру екіпажу не повідомили про метеорологічні дані по всьому маршруту запланованого руху, зокрема про вкрай несприятливі погодні умови над містом Бровари.

"Сам екіпаж не мав відповідних допусків до польотів у складних метеоумовах та необхідних сертифікатів. Проте жоден з посадовців відповідальних за безпеку польотів його не скасував та не переніс виліт до моменту настання сприятливих погодних умов. Через складні погодні умови екіпаж гелікоптера змушений був виконувати політ на гранично низькій висоті – навіть меншій, ніж висота будівель на маршруті руху. Командир екіпажу побачив перешкоду та почав здійснювати маневр обльоту, однак різко піднявся вгору. Він втратив орієнтування в просторі і під час завершення маневру допустив зіткнення із землею, внаслідок відсутності необхідних навичок", – зазначали у ОГПУ.

Вже наступного дня після повідомлення про підозри суд ухвалив взяти під варту чотирьох посадовців ДСНС у справі про загибель керівництва МВС.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader