До вбивства власника російської приватної військової компанії "Вагнер" може бути причетний представник Головного управління Генштабу (колишнє ГРУ) генерал-майор Андрій Авер'янов. Він очолює підрозділ російської воєнної розвідки, що проводить операції за кордоном за наказом президента РФ Володимира Путіна.
Однією з таких операцій було отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії у 2018 році. Про це з посиланням на джерела у британській та українській розвідках пише британське видання Inews.
Журналісти розповіли, що саме керівник підрозділу ГУ 29155 Андрій Авер'янов стоїть за знищенням літака Пригожина, на борту якого, як зазначається, був і сам власник ПВК, і вище керівництво "Вагнера".
Джерела у британській розвідці зазначають, що Авер'янов, який, подейкують, керуватиме діяльністю ПВК "Вагнер" на Африканському континенті, мав "давні неприязні стосунки" з Пригожиним.
Українські розвідники також схиляюься до думки щодо причетності Авер'янова до катастрофи.
Натомість у Росії взялися допитувати пілота, що працював на Пригожина, однак у день катастрофи не керував літаком – і при цьому до генерала ГРУ ні в кого не виникає жодних запитань. Не виключено, що саме на цього пілота спробують "повісити" відповідальність за вибух з метою приховати роль Кремля у вбивстві Пригожина.
"Москва робитиме все можливе, аби замутити воду, зокрема звинувачуючи українців, і намагатиметься робити це швидко, аби випередити повільний процес з'ясування того, що насправді сталося", – зазначили джерела видання у британській розвідці.
У Авер'янова – солідний "послужний список". Зокрема, пише видання, саме він керував групою з шести оперативників, до якої входили Анатолій Чепіга і Олександр Мішкін, яка причетна до отруєння Сергія і Юлії Скрипалів у британському у Солсбері.
Також є підстави вважати, що Авер'янов причетний до диверсії на чеському складі боєприпасів у 2014 році, внаслідок якої загинули двоє людей.
Очолюваний ним підрозділ, додають журналісти, пов'язаний із замахом на вбивство болгарського торговця зброєю у 2015 році й з кампанію дестабілізації в Молдові. Крім того "вуха" Авер'янова та його підлеглих стирчать з невдалої спроби просербського перевороту в Чорногорії у 2016 році, яка передбачала спробу вбивства прем'єр-міністра Міло Джукановича.
Нагадаємо, ввечері 23 серпня у Бологівському районі Тверської області, за 15 кілометрів від авіабази "Хотилове", впав приватний бізнес-джет, пов'язаний з ПВК "Вагнер". На ньому, як зазначили у Росавіації, мали летіти власник "Вагнера" Пригожин, а також представники вищого керівництва цієї ПВК.
Усі сім пасажирів борту, а також троє членів екіпажу загинули.
Упродовж певного часу впевненості у тому, що Пригожин дійсно був у літаку, не було, однак згодом почали з'являтися повідомлення про його загибель. Пізніше у розвідці США підтвердили, що Пригожин загинув.
Очевидці стверджували, що перед падінням літака чули два вибухи, що спричинило поширення версії про те, що борт було збито російською ППО. На користь цієї версії свідчили також численні отвори на уламках літака, характерні, як зазначається, для ураження повітряної цілі засобами ППО.
Втім топові російські пропагандисти, оговтавшись від першого шоку, почали педалювати версію з "українським слідом" та нібито закладеною на борту вибухівкою. Також вони посилено переконують росіян, що Путіну, якого запідозрили у показовій розправі з Пригожиним, його загибель була "зовсім невигідна".
Натомість у Інституті вивчення війни впевнені, що російський диктатор Володимир Путін майже напевно наказав збити літак, який належить групі "Вагнер". Аналітики вважають, що так російський диктатор помстився за приниження через збройний заколот "вагнерівців" 23-24 червня. Саме тому ліквідація Пригожина та командирів "Вагнера" була максимально показовою.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!