У МОЗ заявили, що ризик теракту на Запорізькій АЕС є високим: як діяти у разі аварії
У МОЗ заявили, що ризик теракту на Запорізькій АЕС є високим: як діяти у разі аварії

У МОЗ заявили, що ризик теракту на Запорізькій АЕС є високим: як діяти у разі аварії

йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС.

Ризик того, що Росія вчинить теракт на Запорізькій АЕС залишається високим, тож у Міністерстві охорони здоров'я розповіли, що робити у разі радіаційної аварії. 

Про це йдеться на сайті МОЗ.

"Передусім пам’ятайте, що ядерно-стратегічні об’єкти збудовані так, щоби витримувати значні фізичні пошкодження.  Кожен регіон постійно здійснює моніторинг радіаційного фону, щоби впевнитися, що всі показники у нормі. Виконують цю роботу обласні центри контролю та профілактики МОЗ", - сказано у повідомленні. 

У разі надзвичайної події детальніші вказівки щодо того, кому варто дотримуватися наведених нижче і інших рекомендацій, будуть поширені через інформаційні канали ДСНС та місцевих органів влади.

Які рекомендації у разі аварії на АЕС:

1. Перебувайте в укритті

Це може бути підвал або інше приміщення. Фахівці МОЗ пояснють, що радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін і даху будівлі. Варто також тримати поруч домашніх тварин, не дозволяйте їм гуляти на вулиці. Якщо можливо, залишайтеся в кімнаті без вікон і зовнішніх дверей, зачиняйте вікна та двері, ущільніть отвори підручними засобами (скотч, змочена водою тканина тощо) та вимикайте системи вентиляції (кондиціонери або обігрівачі) у вашому будинку. Залишайтесь в укритті, допоки офіційна влада не надала інших вказівок. 

2. Стежте за офіційними джерелами інформації

Наголошують, аби користуватися повідомленнями від рятувальників (ДСНС), поліції, органів місцевої влади. Увімкніть телебачення, радіо, стежте за офіційними каналами інформації. До прикладу, підпишіться на такі канали в Telegram або Facebook. Якщо місцева влада та надзвичайники дають вказівки – виконуйте їх обов’язково. 

3. Знезаразьте себе

Зніміть верхній шар одягу. Так ви позбудетеся до 90% радіоактивного матеріалу. Робіть це обережно, аби не розтрусити радіоактивний пил. Помістіть одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер, тримайте його далі від людей і домашніх тварин.

4. Помийтесь, якщо є така можливість

Прийміть душ з милом, голову помийте шампунем. Не використовуйте кондиціонери для волосся, оскільки вони можуть закріпити на ньому радіоактивний матеріал. Не тріть і не подряпайте шкіру, аби радіоактивний матеріал не потрапив у відкриті рани. Якщо можливості прийняти душ немає, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті частини тіла. Якщо доступу до води немає, скористайтеся вологими серветками, вологою тканиною. Зверніть особливу увагу на руки й обличчя, протріть повіки, вії, вуха.

5. Одягніть чистий одяг

Допоможіть вашим рідним і близьким виконати перераховані вище дії. За можливості робіть це в рукавичках і масці чи респіраторі.

У МОЗ підкреслюють, що йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. Приймати йодид калію наперед без потреби – недопустимо. Це може нашкодити вашому здоров’ю.

Раніше представник ГУР розповів, де більша загроза теракту з боку РФ- на Запорізькій чи Курській АЕС.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео "Театральне інтерв'ю Лукашенка, переполох у Москві та безпека на ЗАЕС | ЮСОВ"

  • Генштаб озвучив ситуацію на основних напрямках фронту: ранкове зведення 27 серпня 2023 року
  • Контрнаступ України ще може здивувати критиків - The Washington Post 
  • Буданов сказав, скільки часу РФ зможе тримати оборону, якщо Україна відмовиться наступати

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Джерело матеріала
loader