В Україні із 29 серпня змінили правила продажу валюти. НБУ дозволив банку продавати безготівкову валюту. Також збільшили щомісячний ліміт продажу валюти для розміщення на депозиті.
Про це йдеться у повідомленні Нацбанку. "НБУ пом'якшує валютні обмеження щодо продажу безготівкової іноземної валюти громадянам, продовжуючи реалізацію Стратегії пом'якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування", – йдеться у публікації.
Так, з 29 серпня 2023 року НБУ:
- вперше з початку повномасштабної війни дозволить банкам продавати безготівкову іноземну валюту без підтвердження підстав чи зобов'язань щодо такої операції. Відповідні операції здійснюватимуться за курсом, встановленим банком, у межах щомісячного ліміту у розмірі 50 тис. грн в еквіваленті в одному банку;
- збільшить зі 100 тис. грн. до 200 тис. грн. в еквіваленті щомісячний ліміт на купівлю безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на депозит від трьох місяців.
"Такі зміни сприятимуть переорієнтації частини попиту населення з готівкової іноземної валюти на безготівкову, адже операції з продажу безготівкової валюти банками є зручнішими та безпечнішими. Це зі свого боку дозволить зменшити різницю між готівковим та офіційним курсом", – йдеться у публікації.
При необхідності Національний банк готовий застосувати додаткові заходи щодо мінімізації множини обмінних курсів.
Що буде з офіційним курсом
У НБУ розповіли OBOZREVATEL, що, ймовірно, не змінюватимуть офіційний курс долара в 36,6 грн до кінця 2023 року. Що вселяє оптимізм стосовно ситуації на ринку, адже раніше там прогнозували, що до закінчення 2023-го офіційний курс доведеться підвищувати до 38,2 грн.
Відстрочать і обмежать ослаблення курсу гривні кілька факторів. Зокрема:
- заходи щодо підвищення привабливості нацвалюти;
- суттєва міжнародна фінансова підтримка.
Як повідомляв OBOZREVATEL, точний прогноз курсу долара в Україні після війни розрахувати неможливо. Проте аналітики змогли назвати фактори, які впливатимуть на нього. Залежно від них їм вдалося змоделювати кілька варіантів поведінки валютного ринку.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!