Підготовка до школи: що покласти у рюкзак дитини на випадок повітряної тривоги
Підготовка до школи: що покласти у рюкзак дитини на випадок повітряної тривоги

Підготовка до школи: що покласти у рюкзак дитини на випадок повітряної тривоги

Підготовка до школи: що покласти у рюкзак дитини на випадок повітряної тривоги

Під час повітряної тривоги школярі мають перебувати в укриттях.

Через військове вторгнення РФ в Україні зазнав змін освітній процес. Не у всіх регіонах навчальний рік розпочнеться в очному форматі, деякі школярі будуть навчатися онлайн. Для очного навчання школи мають бути облаштовані укриттями, де під час повітряної тривоги мають перебувати школярі. У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я розповіли, що має бути у шкільному тривожному рюкзаку.

Що робити, щоб дитина легше переносила повітряні тривоги

Батьки мають чесно поговорити з дитиною, щоб вона розуміла, що саме відбуватиметься під час повітряної тривоги.

«Відверто проговоріть, що коли дитина буде у школі, може лунати сигнал тривоги, який сповіщає, що наші Збройні сили помітили загрозу і працюють, щоб її знешкодити. Тому треба перечекати, тож вчителька допоможе їй та її однокласникам пройти в безпечне місце», – йдеться у повідомленні.

Також слід сказати, що вчителі мають чіткі інструкції, як діяти, і вони подбають про всіх школярів, а дітям треба чітко дотримуватись інструкцій вчителя/куратора.

Що треба покласти у тривожний рюкзак для дитини у школі

У пакунок, який зберігатиметься у школі (якщо для цього є умови), варто покласти:

  • улюблений снек тривалого терміну зберігання (печиво, сухофрукти, горішки);
  • пляшку води (краще проговорити з адміністрацією школи, щоб вода була доступною у сховищі, щоб дитина не брала її із собою і не обтяжувала рюкзак);
  • серветки (сухі та вологі);
  • антисептик;
  • медикаменти, якщо дитина приймає якісь препарати на постійній основі (про це слід обов’язково повідомити вчителя і приклеїти до ліків інструкцію, як саме потрібно давати препарат);
  • записку, у якій вказані ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси);
  • телефон або смартгодинник та заряджений павербанк (якщо дитина ще не користується гаджетами, то переконайтесь, що вчитель має контакти батьків і за потреби може зв’язатись).

Окрім досить базового набору, покладіть дитині речі, які сприятимуть її комфорту та допоможуть відчувати вашу турботу:

  • Олівці та пара роздрукованих розмальовок. Вони допоможуть відволіктися і зайнятись чимось приємним. Ви можете знайти приклади розмальовок на сайті «Всеосвіта».
  • Іграшка, яка подобається дитині. Це може бути двійник улюбленої іграшки, яка лишається вдома.
  • Записки підтримки – це може бути щось смішне, що розвеселить дитина, або слова підтримки чи просто смайлик (особливо актуально, якщо ваша дитина в підлітковому віці, коли чутливі листи можуть бути сприйняті як гіперопіка). Якщо ваша дитина ще не вміє читати – намалюйте їй записку, створіть колаж, де слова не потрібні, але підтримка відчутна. Так вона відчуватиме турботу, навіть коли ви не поруч.
  • Наліпки – безпрограшна розвага для будь-якого віку. Для старших – це можуть бути стікерпаки, які можна клеїти на телефон, щоб ділитись із друзями, для молодших – будь-які наліпки з їх улюбленими героями.
  • Декілька пачок повітряного пластиліну або невелику настільну гру, в яку можна грати разом із друзями (наприклад, UNO).
  • Якщо в дитини  є гаджет, можна закачати туди її улюблену книгу в аудіоформаті та покласти навушники.

У МОЗ зазначили, що формуючи цю частину рюкзака безпеки, слід брати до уваги на індивідуальність дитини та її інтереси.

Після перебування у сховищі можна поцікавитись, чи досліджувала син/донька свій рюкзак, і якщо так, то що зацікавило, що ще хотілося б додати.

Раніше ми писали, скільки цього року коштує зібрати дитину до першого класу.

Джерело матеріала
loader
loader