Фахівці Міністерства охорони здоров’я України надали рекомендації батькам, що бажано покласти до шкільного рюкзаку, щоб гарантувати безпеку дитини та підтримати її на випадок повітряної тривоги.
– Новий шкільний сезон залишив старі виклики для дітей, які повертаються до навчальних закладів: загрози обстрілів і часте перебування в сховищах, – зазначають експерти.
Вони запропонували, що слід покласти в пакунок, який зберігатиметься в школі на випадок тривоги, а що дитина носитиме з собою в шкільному ранці.
У пакунок, який зберігатиметься в школі (якщо для цього є умови), слід покласти:
- улюблений снек дитини тривалого терміну зберігання (наприклад, печиво, сухофрукти, горішки);
- пляшку води;
- серветки (сухі та вологі);
- антисептик;
- ліки, якщо дитина приймає якісь препарати на постійній основі;
- записку, в якій зазначено ПІБ дитини, контактні дані батьків і близьких родичів (імена, телефони, адреси);
- телефон або смартгодинник і заряджений павербанк (якщо дитина ще не користується гаджетами, переконайтеся, що вчитель має контакти батьків і за потреби може зв’язатися).
Окрім базового набору, покладіть дитині речі, які сприятимуть її комфорту та допоможуть відчувати вашу турботу:
- олівці та пару роздруківок розмальовок;
- іграшку, яка подобається дитині;
- напишіть дитині записку підтримки – це може бути щось смішне, що розвеселить дитину, слова підтримки або просто смайлик;
- наліпки – безпрограшна розвага для будь-якого віку. Для старших – це можуть бути стікерпаки, які можна клеїти на телефон, щоб ділитися з друзями, для молодших – будь-які наліпки з їхніми улюбленими героями.
Дитячий психолог Світлана Ройз пропонує покласти в рюкзак кілька пачок повітряного пластиліну або невеличку настільну гру, в яку можна грати разом із друзями (наприклад, UNO). Якщо в дитини є гаджет, закачати туди улюблену книжку в аудіоформаті та не забути покласти навушники.
Формуючи цю частину рюкзака безпеки, враховуйте індивідуальність дитини та її інтереси – а в цьому немає кращого фахівця, ніж важливі для дитини дорослі, зазначають експерти МОЗ.